X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kamila Baranowska

Debata Poranka: wymiana ciosów na komisji ds. Amber Gold

Komisja śledcza do spraw Amber Gold zakończyła we środę przesłuchanie b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jacka Vincenta-Rostowskiego. Na sali dochodziło do licznych słownych potyczek. O kulisach przesłuchania dyskutowali w Debacie poranka w Polskim Radiu 24 Kamila Baranowska (Do Rzeczy), Mikołaj Wójcik (Fakt) oraz Dominik Zdort (tygodnik.tvp.pl).
Zobacz więcej na temat:  polityka Eliza Olczyk Amber Gold komisja śledcza Jacek Rostowski Mikołaj Wójcik Kamila Baranowska Dominik Zdort

"Donald Tusk jest zgrany w naszej polityce"

– Osoba Donalda Tuska jest nadzieją dla wielu polityków obecnej opozycji – powiedział Bogumił Łoziński z „Gościa Niedzielnego”. Odniósł się w ten sposób do ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. W audycji „Wróżenie z Faktów” temat ten skomentowała także Kamila Baranowska z tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska Andrzej Duda Kamila Baranowska Bogumił Łoziński PiS

Publicyści: Sejm może przyjąć ustawę o Sądzie Najwyższym

Sejm uchwali zapewne ustawę o Sądzie Najwyższym, ale może ona utknąć na biurku prezydenta - mówił Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). Kamila Baranowska ("Do Rzeczy") uważa, że prezydent nie będzie hamował zmian w wymiarze sprawiedliwości, bo jest do nich przekonany, a elektorat jego i PiS pokrywa się w dużej części.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kamila Baranowska Marcin Piasecki Sąd Najwyższy sądownictwo Sejm Krzysztof Grzesiowski

"Od 2015 niewiele się zmieniło, PO niewiele się nauczyła"

– Nie pozwolimy, żeby prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło wyrzucili Polskę z Europy - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas posiedzenia Rady Krajowej PO w Warszawie. W swoim przemówieniu wiele słów poświęcił krytyce rządów Prawa i Sprawiedliwości. O spotkaniu członków Platformy w audycji Wróżenie z Faktów rozmawiali Kamila Baranowska (Do Rzeczy) i Konrad Kołodziejski (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska PiS Łukasz Warzecha Grzegorz Schetyna Kamila Baranowska

Czy Donald Tusk rozpoczął już swoją kampanię wyborczą?

– Okoliczności towarzyszące pojawieniu się Donalda Tuska na przesłuchaniu, są moim zdaniem początkiem jego kampanii wyborczej – powiedział Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”. Odniósł się w ten sposób do ubiegłotygodniowego przesłuchania byłego premiera w warszawskiej prokuraturze. W audycji „Wróżenie z faktów” temat skomentowała także Kamila Baranowska z tygodnika „Do Rzeczy”. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Kamila Baranowska wybory w Polsce prokuratura FSB Służba Kontrwywiadu Wojskowego wybory prezydenckie Platforma Obywatelska Roman Imielski Łukasz Warzecha

Wyciągnięcie wniosków po wypadku premier niezbędne

Szefowa polskiego rządu zostanie w szpitalu na obserwacji jeszcze przez kilka dni. Data opuszczenia szpitala zależy od lekarzy. W piątek samochód z premier brał udział w wypadku samochodowym w Oświęcimiu. Szefowa rządu trafiła do miejscowego szpitala, a następnie została przetransportowana śmigłowcem do kliniki rządowej przy ul. Szaserów w Warszawie. O zdarzeniu mówili w Debacie Dnia Kamila Baranowska (Do Rzeczy) i Marek Tejchman (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Biuro Ochrony Rządu Oświęcim Grzegorz Osiecki Kamila Baranowska wypadek

Kontrowersje wokół Bartłomieja Misiewicza. Czy szkodzi PiS?

– Bartłomiej Misiewicz jest na dzisiaj drugą osobą w MON – powiedział Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska. W audycji "Wróżenie z Faktów" do postaci szefa Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej odniosła się także Kamila Baranowska z tygodnika "Do Rzeczy". Dziennikarze skomentowali również inne wydarzenia polityczne oraz zastanowili się nad ich skutkami w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Warzecha Kamila Baranowska MON Antoni Macierewicz Bartłomiej Misiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wypadek

"Zadaniem prezydenta jest ostudzenie gorących emocji"

– Zadaniem prezydenta Andrzeja Dudy jest ostudzenie gorących emocji – powiedziała Kamila Baranowska z tygodnika Do Rzeczy. Czy niedzielne spotkania prezydenta z liderami partii opozycyjnych pozwolą rozwiązać napiętą sytuację w polskim parlamencie?  W audycji Wróżenie z faktów do tematu odniósł się także Robert Feluś z dziennika Fakt.
Zobacz więcej na temat:  Sejm media dziennikarze dziennikarstwo sejm pr24 Łukasz Warzecha Kamila Baranowska Jarosław Kaczyński Paweł Kukiz Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Schetyna Marek Kuchciński Ryszard Petru Nowoczesna PSL Kukiz'15 Platforma Obywatelska

Gra o Biały Dom. Brutalna kampania wyborcza w USA

– Tegoroczna kampania prezydencka w USA jest jedną z najdziwniejszych w historii – powiedziała Kamila Baranowska z tygodnika (Do Rzeczy). 8 listopada odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.  W audycji "Wróżenie z faktów" do tematu odniosła się razem z Agnieszką Burzyńską (Fakt). Dziennikarki skomentowały również wydarzenia z polskiej sceny politycznej oraz zastanowiły się nad ich skutkami w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  anteny wybory w USA Donald Trump Hillary Clinton Kamila Baranowska USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA

Debata Dnia: oczekiwanie na zmiany w rządzie

Według medialnych spekulacji, swoje stanowisko w rządzie Beaty Szydło może stracić Paweł Szałamacha. Kierowany przez niego resort finansów miałby znaleźć się pod nadzorem ministra rozwoju. O potencjalnych zmianach w rządzie w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 rozmawiali Jerzy Domański z „Przeglądu” i Kamila Baranowska z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Jerzy Domański Kamila Baranowska Mateusz Morawiecki Paweł Szałamacha PiS