Polskie Radio
Section05
Kamila Baranowska

Martyna Pastuszka: wspólne granie jest kluczem do ludzkich emocji

- Wyniosłam pewne rzeczy z domu. Mam 5 lat starszą siostrę, która śpiewała muzykę dawną. Ja byłam nastoletnią dziewczyną i to ona wprowadzała mnie w te fantastyczne nagrania zdobyte razem z (pianistą) Kubą Burzyńskim, gdzieś na Zachodzie - mówiła o początkach fascynacji muzyką dawną znakomita skrzypaczka barokowa, liderka i założycielka {oh!} Orkiestry Historycznej.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Pastuszka muzyka dawna Kamila Baranowska Dwójka

Debata Poranka: wymiana ciosów na komisji ds. Amber Gold

Komisja śledcza do spraw Amber Gold zakończyła we środę przesłuchanie b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jacka Vincenta-Rostowskiego. Na sali dochodziło do licznych słownych potyczek. O kulisach przesłuchania dyskutowali w Debacie poranka w Polskim Radiu 24 Kamila Baranowska (Do Rzeczy), Mikołaj Wójcik (Fakt) oraz Dominik Zdort (tygodnik.tvp.pl).
Zobacz więcej na temat:  polityka Eliza Olczyk Amber Gold komisja śledcza Jacek Rostowski Mikołaj Wójcik Kamila Baranowska Dominik Zdort

"Donald Tusk jest zgrany w naszej polityce"

– Osoba Donalda Tuska jest nadzieją dla wielu polityków obecnej opozycji – powiedział Bogumił Łoziński z „Gościa Niedzielnego”. Odniósł się w ten sposób do ewentualnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. W audycji „Wróżenie z Faktów” temat ten skomentowała także Kamila Baranowska z tygodnika „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Platforma Obywatelska Andrzej Duda Kamila Baranowska Bogumił Łoziński PiS

Publicyści: Sejm może przyjąć ustawę o Sądzie Najwyższym

Sejm uchwali zapewne ustawę o Sądzie Najwyższym, ale może ona utknąć na biurku prezydenta - mówił Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). Kamila Baranowska ("Do Rzeczy") uważa, że prezydent nie będzie hamował zmian w wymiarze sprawiedliwości, bo jest do nich przekonany, a elektorat jego i PiS pokrywa się w dużej części.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kamila Baranowska Marcin Piasecki Sąd Najwyższy sądownictwo Sejm Krzysztof Grzesiowski

"Od 2015 niewiele się zmieniło, PO niewiele się nauczyła"

– Nie pozwolimy, żeby prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło wyrzucili Polskę z Europy - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas posiedzenia Rady Krajowej PO w Warszawie. W swoim przemówieniu wiele słów poświęcił krytyce rządów Prawa i Sprawiedliwości. O spotkaniu członków Platformy w audycji Wróżenie z Faktów rozmawiali Kamila Baranowska (Do Rzeczy) i Konrad Kołodziejski (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska PiS Łukasz Warzecha Grzegorz Schetyna Kamila Baranowska

Czy Donald Tusk rozpoczął już swoją kampanię wyborczą?

– Okoliczności towarzyszące pojawieniu się Donalda Tuska na przesłuchaniu, są moim zdaniem początkiem jego kampanii wyborczej – powiedział Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”. Odniósł się w ten sposób do ubiegłotygodniowego przesłuchania byłego premiera w warszawskiej prokuraturze. W audycji „Wróżenie z faktów” temat skomentowała także Kamila Baranowska z tygodnika „Do Rzeczy”. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Kamila Baranowska wybory w Polsce prokuratura FSB Służba Kontrwywiadu Wojskowego wybory prezydenckie Platforma Obywatelska Roman Imielski Łukasz Warzecha

Wyciągnięcie wniosków po wypadku premier niezbędne

Szefowa polskiego rządu zostanie w szpitalu na obserwacji jeszcze przez kilka dni. Data opuszczenia szpitala zależy od lekarzy. W piątek samochód z premier brał udział w wypadku samochodowym w Oświęcimiu. Szefowa rządu trafiła do miejscowego szpitala, a następnie została przetransportowana śmigłowcem do kliniki rządowej przy ul. Szaserów w Warszawie. O zdarzeniu mówili w Debacie Dnia Kamila Baranowska (Do Rzeczy) i Marek Tejchman (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Biuro Ochrony Rządu Oświęcim Grzegorz Osiecki Kamila Baranowska wypadek

Kontrowersje wokół Bartłomieja Misiewicza. Czy szkodzi PiS?

– Bartłomiej Misiewicz jest na dzisiaj drugą osobą w MON – powiedział Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska. W audycji "Wróżenie z Faktów" do postaci szefa Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej odniosła się także Kamila Baranowska z tygodnika "Do Rzeczy". Dziennikarze skomentowali również inne wydarzenia polityczne oraz zastanowili się nad ich skutkami w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Warzecha Kamila Baranowska MON Antoni Macierewicz Bartłomiej Misiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wypadek

"Zadaniem prezydenta jest ostudzenie gorących emocji"

– Zadaniem prezydenta Andrzeja Dudy jest ostudzenie gorących emocji – powiedziała Kamila Baranowska z tygodnika Do Rzeczy. Czy niedzielne spotkania prezydenta z liderami partii opozycyjnych pozwolą rozwiązać napiętą sytuację w polskim parlamencie?  W audycji Wróżenie z faktów do tematu odniósł się także Robert Feluś z dziennika Fakt.
Zobacz więcej na temat:  Sejm media dziennikarze dziennikarstwo sejm pr24 Łukasz Warzecha Kamila Baranowska Jarosław Kaczyński Paweł Kukiz Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Schetyna Marek Kuchciński Ryszard Petru Nowoczesna PSL Kukiz'15 Platforma Obywatelska

Gra o Biały Dom. Brutalna kampania wyborcza w USA

– Tegoroczna kampania prezydencka w USA jest jedną z najdziwniejszych w historii – powiedziała Kamila Baranowska z tygodnika (Do Rzeczy). 8 listopada odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.  W audycji "Wróżenie z faktów" do tematu odniosła się razem z Agnieszką Burzyńską (Fakt). Dziennikarki skomentowały również wydarzenia z polskiej sceny politycznej oraz zastanowiły się nad ich skutkami w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  anteny wybory w USA Donald Trump Hillary Clinton Kamila Baranowska USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA

Debata Dnia: oczekiwanie na zmiany w rządzie

Według medialnych spekulacji, swoje stanowisko w rządzie Beaty Szydło może stracić Paweł Szałamacha. Kierowany przez niego resort finansów miałby znaleźć się pod nadzorem ministra rozwoju. O potencjalnych zmianach w rządzie w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 rozmawiali Jerzy Domański z „Przeglądu” i Kamila Baranowska z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Jerzy Domański Kamila Baranowska Mateusz Morawiecki Paweł Szałamacha PiS