X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jerzy Stuhr

I kto to mówi po polsku?

Od 1999 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO na pamiątkę wydarzeń w Bangladeszu w 1952 roku (zginęło tam wtedy pięciu studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego). Język polski, na szczęście, nie należy do grupy języków, którym grozi zniknięcie, walczy natomiast o swą pozycję w różnych dziedzinach. O ile film w języku polskim ma się całkiem nieźle, to dubbing ciągle czeka na swój złoty wiek
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Stuhr POLSKA UNESCO Bangladesz Agnieszka Dygant

Motyl, skafander i Złota Żaba

Janusz Kamiński został zwycięzcą głównej nagrody Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage 2007. Złotą Żabę otrzymał za zdjęcia do filmu "Motyl i skafander" w reżyserii Juliana Schnabla. Wyróżnieniami za całokształt twórczości uhonorowani zostali w tym roku Roman Polański, Jerzy Stuhr i Stephen Goldblatt. Gala finałowa festiwalu odbyła się w sobotę w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Jakimowski FILM Jerzy Stuhr Katowice Łódź plus

Lustracja według Stuhra

W tym tygodniu wśród kinowych nowości znalazły się: film Jerzego Stuhra „Korowód” oraz dramat zdobywcy Oskara – Roberta Redforda „Ukryta strategia”. W długie jesienne wieczory rozbawi nas komedia romantyczna z Michelle Pfeiffer „Nigdy nie będę Twoja”, a dreszczyku emocji dostarczy western z Christianem Balem i Russellem Crowe „3:10 do Yumy”. W Jedynkowym Magazynie Filmowym o tym, co warto obejrzeć, a czego nie,rozmawiają prowadzący program: Antoni Opolski i Tomasz Pamrów i ich gość – krytyk film
Zobacz więcej na temat:  FILM jan frycz Jerzy Stuhr Karolina Gorczyca lustracja Michał Żebrowski