Polskie Radio
Section05
KOD

Wróżenie z Faktów. "Myślę, że jesteśmy świadkami końca KOD"

– Myślę, że jesteśmy świadkami końca KOD – powiedział Piotr Pałka z serwisu rebelya.pl i TVP Info. Odniósł się w ten sposób do bieżącej sytuacji w stowarzyszeniu i rezygnacji Mateusza Kijowskiego z ubiegania się o stanowisko szefa ruchu. W audycji "Wróżenie z Faktów" sprawę skomentowała także Eliza Olczyk z „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komitet Obrony Demokracji KOD Mateusz Kijowski Łukasz Warzecha Eliza Olczyk

Ustawa nowelizująca prawo o zgromadzeniach podpisana

Dyskusje wokół podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy nowelizującej prawo o zgromadzeniach, spotkanie ministrów finansów w niemieckim Baden-Baden, próba zamachu na lotnisko Orly pod Paryżem. Oto główne tematy, które komentowali goście "Podsumowania Dnia" w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji.
Zobacz więcej na temat:  G20 Donald Trump KOD zgromadzenia PiS Wojciech Reszczyński Mateusz Morawiecki Paryż Francja terroryzm Andrzej Duda

Problemy KOD. "Lojalność nie może stać ponad prawem"

Piotr Chabora, były skarbnik Komitetu Obrony Demokracji, złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak dowiedział się Onet.pl, miał być nakłaniany do sfałszowania dokumentacji finansowej. Sytuację KOD komentowali w Debacie Dnia Andrzej Gajcy (portal Onet.pl), Edyta Hołdyńska (Do Rzeczy) i Artur Celiński (Res Publica).
Zobacz więcej na temat:  KOD Komitet Obrony Demokracji Andrzej Gajcy Mateusz Kijowski

KOD chce odejścia swojego lidera. "Ma dość tej twarzy"

Zarząd Komitetu Obrony Demokracji wezwał Mateusza Kijowskiego do rezygnacji z funkcji przewodniczącego. – To jest szekspirowski dramat KOD. Wyrósł przy liderze, który się skompromitował swoim wizerunkiem, człowieka niepoważnego, karykaturalnej postaci – mówił w audycji Punkt Widzenia Łukasz Adamski (W Sieci).
Zobacz więcej na temat:  polityka Mateusz Kijowski KOD Łukasz Adamski Władysław Frasyniuk Ryszard Petru Jarosław Kaczyński