Polskie Radio
Section05
Konstanty Radziwiłł

Min. zdrowia: jest perspektywa bardzo dobrych zmian

- Pani premier we wtorek powiedziała, że ma do mnie zaufanie - powiedział Konstanty Radziwiłł w TVP1, pytany, czy nie obawia się utraty stanowiska. Zadeklarował, że jest gotowy o pracy. Jak dodał, spotyka się z opiniami znajomych i przyjaciół, że wziął na siebie misję, która jest nie do wykonania. - Myślę, że ona (misja) jest do wykonania, ale na pewno jest bardzo, bardzo trudna - ocenił minister.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Zdrowia pielęgniarka premier służba zdrowia

Protesty w służbie zdrowia. Będzie dymisja ministra?

Po nocnych rozmowach z przedstawicielami rządu, cztery przedstawicielki NZSS Solidarność nie chcą opuścić gmachu ministerstwa zdrowia domagając się podwyżki wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. O tym, czy rok po wyborach to czas politycznej refleksji czy też początek nowego politycznego sezonu rozmawiali w Debacie Poranka politolog dr Andrzej Anusz (UKSW), Tomasz Sawczuk (Kultura Liberalna) i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Zdrowia protest służba zdrowia

Minister zdrowia: NFZ to państwo w państwie

- Nie możemy sobie pozwolić na rewolucję, na zaczynanie wszystkiego od zera - tak o planowanej reformie systemu zdrowia mówi w wywiadzie dla IAR minister Konstanty Radziwiłł. We wtorek na posiedzeniu rządu przedstawił założenia zmian. Ministerstwo planuje między innymi likwidację NFZ, zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, stworzenie funduszu celowego w miejsce powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego i reorganizację sieci szpitali.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Konstanty Radziwiłł medycyna Rząd RP zdrowie