X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jakub Kulesza

Publicysta o turbulencjach w Kukiz'15: być może będą kolejne odejścia

W nocy z piątku na sobotę na Twitterowym koncie szefa klubu Kukiz'15 Pawła Kukiza zamieszczono serię wpisów odnoszących się do innych polityków. Część wpisów była wulgarna. W piątek z ruchu Kukiz'15 odszedł Jakub Kulesza i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Po odejściu Kuleszy klub Kukiz'15 liczy 28 posłów. O kłopotach Pawła Kukiza i zamieszaniu wokół ruchu Kukiz'15 mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac z portalu Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Paweł Kukiz Marek Jakubiak Jakub Kulesza polityka

Jakub Kulesza: Popieram protesty, ale nie można blokować prac Sejmu

Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym otrzymało zakazy korzystania z samochodów w tej przestrzeni. Do końca trwającego posiedzenia straż marszałkowska będzie też sprawdzać pozostałe wjeżdżające pojazdy. Gościem Polskiego Radia 24 był Jakub Kulesza, poseł Kukiz '15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Jakub Kulesza Sejm polityka

"Proponowane zmiany nie wprowadzają rzeczywistej reformy"

– Naiwny jest ten, kto wierzy, że kłopotem polskiego życia publicznego są ludzie, że wystarczą zmiany kadrowe, by „naprawić świat”. To, z czym mamy do czynienia, to głębokie problemy systemowe – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Kulesza. Poseł Kukiz’15 na naszej antenie odniósł się do propozycji dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa Andrzej Duda Jakub Kulesza Kukiz'15 reforma sądownictwa prezydent

Rynek leków: Kto będzie mógł prowadzić aptekę

Komisja nadzwyczajna do spraw deregulacji opowiedziała się za odrzuceniem w całości projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego, który m.in. przyznaje prawo prowadzenia aptek wyłącznie farmaceutom. W Debacie Poranka o sprawie rozmawiali Jakub Kulesza z Kukiz’15, Waldemar Buda z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marcin Piskorski ze Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.
Zobacz więcej na temat:  medycyna leki refundowane służba zdrowia Tomasz Wróblewski Jakub Kulesza

"Jesteśmy zwolennikami referendum ws. reformy edukacji"

– Likwidacja gimnazjów jest może i słusznym kierunkiem, ale ostatnim krokiem, jaki należy zrobić na drodze reformowania systemu edukacji. Być może to pierwszy krok w stronę ogromnego bałaganu – mówił w Rozmowie Parlamentarnej Jakub Kulesza poseł ruchu Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  gimnazjum reforma szkolnictwa szkoła szkoła podstawowa Ministerstwo Edukacji Narodowej Jakub Kulesza Kukiz'15 13 grudnia stan wojenny Konstanty Radziwiłł

"Polacy powinni płacić niższe podatki"

– Polacy powinni płacić niższe podatki, bo płacą ich zbyt dużo. Mamy zbyt wysokie wydatki publiczne, zbyt wiele pieniędzy marnuje się w urzędach na projekty, które nie przynoszą korzyści dla społeczeństwa.  Opodatkowanie pracy jest tak duże, że większość młodych Polaków już wyjechała – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jakub Kulesza z Kukiz ’15.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kulesza Kukiz'15 kwota wolna od podatku Mateusz Morawiecki

"Tylko komisja śledcza wyjaśni aferę reprywatyzacyjną"

– Minął rok i nikt nie poszedł siedzieć. Były takie szumne zapowiedzi, że ta złodziejska banda zostanie rozliczona, że korupcja zostanie ukrócona, że politycy pójdą do więzienia, w zasadzie nie ma takiego przypadku w ciągu tego roku, żeby ktoś został skazany. O korupcji i aferze reprywatyzacyjnej mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jakub Kulesza (Kukiz ‘15).
Zobacz więcej na temat:  Hanna Gronkiewicz-Waltz Jakub Kulesza katastrofa w Smoleńsku komisja śledcza Kukiz'15 PiS Platforma Obywatelska reprywatyzacja Sławomir Nowak Warszawa