Polskie Radio
Section05
Koszalin

Dożywocie zamiast 25 lat za kratami. Wyższa kara za usiłowanie zabójstwa dziecka

Sąd Okręgowy w Koszalinie podwyższył wyrok dla Marka K. skazanego za usiłowanie zabójstwa syna swej partnerki, znęcanie się nad chłopcem i jego bratem ze szczególnym okrucieństwem, a także za gwałty na nich. Mężczyźnie wymierzono karę dożywotniego więzienia w miejsce orzeczonych wcześniej 25 lat odsiadki. Marek K. będzie mógł ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie po 35 latach kary. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony zachodniopomorskie Koszalin służby i bezpieczeństwo sądownictwo społeczeństwo

Brak aresztu dla organizatora koszalińskiego escape roomu. Sąd odroczył posiedzenie

Sąd Apelacyjny w Szczecinie w środę nie wydał postanowienia w sprawie Miłosza S., organizatora koszalińskiego escape roomu. Posiedzenie, na którym sąd rozpatrywał zażalenie prokuratury na postanowienie o nieprzedłużeniu podejrzanemu tymczasowego aresztowania, zostało odroczone.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo areszt pożar prokuratura sąd Koszalin zachodniopomorskie regiony escape room

Za nami 39. Festiwal Debiutów "Młodzi i Film" w Koszalinie

Wielkiego Jantara 2020, główną nagrodę dla debiutanckiej produkcji w tegorocznym Konkursie Pełnometrażowych Debiutów fabularnych 39. KFDF "Młodzi i Film" odebrał Bartosz Kruhlik, reżyser obrazu "Supernova". Czterema Jantarami została doceniona jedna z premier - film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". W "Kulturalnej Jedynce" podsumowaliśmy tegoroczną edycję festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Sławińska kino festiwal filmowy Koszalin reżyser