Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

Minister rodziny: nie zabraknie środków na dofinansowanie miejsc pracy

- Pracodawca może obniżyć o 20 proc. wynagrodzenie i czas pracy pracownikowi, jednak nie mniej niż do pół etatu. Natomiast państwo i pracodawca biorą na siebie koszty po połowie tego obniżonego wynagrodzenia - mówiła podczas konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia COVID-19 Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny przedsiębiorca firmy ekonomia finanse POLSKA

Minister rozwoju: do końca dnia chcemy przyjąć projekty ustaw ws. "tarczy antykryzysowej"

- Pracujemy nad rozwiązaniami, które sprawią, że będziemy mogli przez ten trudny czas przejść możliwie suchą stopą. Podczas dzisiejszego roboczego spotkania Rady Ministrów omówiliśmy wszystkie elementy "tarczy antykryzysowej" - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zapewniła, że jeśli będzie taka potrzeba, "tarcza antykryzysowa" zostanie rozszerzona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Jadwiga Emilewicz Marlena Maląg Tadeusz Kościński Rząd RP premier

"Polska rodzina to także pracodawcy i pracownicy". Minister rodziny o wsparciu dla firm

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła, że państwo dokłada troski, aby zadbać o firmy borykające się z kłopotami spowodowanymi koronawirusem. - Zależy nam na tym, aby to wsparcie było finansowane przez co najmniej trzy miesiące - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus przedsiębiorca przedsiębiorstwo gospodarka polska Ministerstwo Rodziny Marlena Maląg POLSKA

"Wprowadziliśmy zasiłek dla rodziców". Minister rodziny o zamknięciu placówek oświatowych

- Rodzice mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Zwolnienie lekarskie nie jest wymagane, wystarczy złożenie oświadczenia u pracodawcy - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg na konferencji prasowej poświęconej działaniom rządu w związku z koronawirusem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny szkoła rodzina dzieci

Minister rodziny: umożliwimy wystawianie zwolnień lekarskich przez telefon

- Przygotowujemy rozporządzenie, które umożliwi uzyskanie zwolnienia lekarskiego poprzez telefoniczną konsultację z lekarzem - zapowiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Rozporządzenie ma być wydane po podpisaniu przez prezydenta ustawy ws. szczegółowych rozwiązań związanych z koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie służba zdrowia Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny

Waloryzacja staje się faktem. Emerytury i renty w górę

Od dziś w związku z marcową waloryzacją wzrastają emerytury i renty. Wskaźnik tegorocznej waloryzacji wynosi 103,56 procent. - W związku jednak z waloryzacją kwotowo-procentową wzrost świadczenia nie będzie niższy niż 70 złotych - wyjaśnia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Tłumaczy, że świadczenia do wysokości 1966 złotych wzrosną o 70 złotych, natomiast świadczenia powyżej tej kwoty wzrosną o 3,56 procent.
Zobacz więcej na temat:  emerytura Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny POLSKA