Polskie Radio
Section05
Marta Kaczyńska

Rodziny ofiar i politycy o najnowszych ekshumacjach

- Są dwa przypadki zamiany ciał, w dziewięciu przypadkach znaleziono części ciał innych osób. Z czterech ekshumacji nie ma jeszcze wyników badań genetycznych - powiedział zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek podczas briefingu na temat ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Pasionek dodał, że w trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego były fragmenty dwoch innych ciał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz Marcin Kierwiński Marta Kaczyńska ekshumacja

Andrzej Gwiazda laureatem nagrody im. Lecha Kaczyńskiego

- Pan Andrzej Gwiazda jest osobą, do której ja po raz pierwszy w życiu wykonałam samodzielnych kilka kroków. Jest niezwykle istotną postacią w moim życiu i zawsze go pamiętałam jako tego, który mnie sprowokował do tego, żebym wreszcie zaczęła chodzić samodzielnie - powiedziała Marta Kaczyńska podczas gali wręczenia nagrody im. Lecha Kaczyńskiego na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Uhonorowany został nią działacz opozycji z czasów PRL Andrzej Gwiazda.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Gwiazda Solidarność Lech Kaczyński Marta Kaczyńska historia Polski PRL

Anna Siarkowska: Andrzej Gwiazda to postać legendarna

Tegorocznym laureatem nagrody imienia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego jest Andrzej Gwiazda, współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i NSZZ "Solidarność". Kawaler Orderu Orła Białego. – Cieszę się, że to Andrzej Gwiazda otrzymał tę nagrodę. To z jednej strony legendarna postać, a z drugiej trochę zapomniana – mówiła w Rozmowie PR24 Anna Maria Siarkowska z koła poselskiego Republikanie. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Gwiazda Prawo i Sprawiedliwość Adrian Klarenbach Solidarność Donald Tusk Marta Kaczyńska