Polskie Radio
Section05
Matthew Tyrmand

Matthew Tyrmand: ojciec wierzył w swoje przekonania

- Ojciec pisał, że nawet jeśli będą go prześladować i blokować on i tak będzie przelewał swoje myśli na papier. Nawet jeśli nikt miałby ich nie przeczytać. Tak zaczął pisać "Dziennik 1954". Nie spodziewał się, że on kiedykolwiek zostanie wydany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia syn Leopolda Tyrmanda Matthew Tyrmand.   
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk Martyna Podolska Matthew Tyrmand KULTURA literatura Leopold Tyrmand

"Dla nich każdy, kto ma konserwatywne poglądy jest faszystą". Tyrmand o wpływie lewicowych mediów na zamieszki w USA

- Lewica w mediach zaczęła przedstawiać zabójstwo George'a Floyda jako dowód na to, że policjanci są na wojnie z czarnoskórymi mężczyznami. Jest to oczywistą nieprawdą i przesadą charakterystyczną dla lewicy, która przy każdej możliwej okazji chce przemycać swoją narrację- powiedział w Polskim Radiu 24 Matthew Tyrmand, konserwatywny aktywista i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka USA Stany Zjednoczone Zamieszki w USA wybory prezydenckie w USA Matthew Tyrmand Michał Rachoń

Matthew Tyrmand: gdy inni klękali przed reżimem, ojciec tego nie robił i płacił za to cenę

- To jeden z najbardziej nieustępliwych myślicieli lat 60. i 70. Był antykomunistą i uważał, że komunizm należy wykorzenić, bo jest rakiem. Wiem na pewno, że ojciec krytycznie podchodziłby do dzisiejszej polskiej lewicy, również tej spod znaku "Gazety Wyborczej" - powiedział Matthew Tyrmand, syn Leopolda Tyrmanda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Matthew Tyrmand KULTURA literatura Leopold Tyrmand KSIĄŻKA książki POLSKA

Donald Trump mówi o chińskim ataku. Matthew Tyrmand: jest precyzyjny, nie przesadza ani trochę

- Chiny próbowały utrzymywać świat w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa, że nie ma przenoszenia koronawirusa między ludźmi. Nie pozwoliły przygotować się w odpowiedni sposób państwom Zachodu - powiedział Matthew Tyrmand, publicysta. - Wszystko przez złą wolę i troskę Chin głównie o własną gospodarkę - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Michał Rachoń Matthew Tyrmand Stany Zjednoczone Ameryka Północna Ameryka polityka zagraniczna USA Chiny koronawirus

NASZ WYWIAD Matthew Tyrmand: Putin nie będzie trwał wiecznie

- W długim okresie, w szerszym horyzoncie, celem jest stworzenie furtki w sytuacji gdy Putin dostanie dwie kulki w głowę, oligarchowie zaczną walkę o władzę i nastanie anarchia. W perspektywie pokolenia jest szansa na to, że Rosja skieruje się na bardziej zachodnioeuropejskie tory - mówił w rozmowie z PolskieRadio24.pl Matthew Tyrmand, publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Matthew Tyrmand Donald Trump Michał Rachoń Rosja NASZ WYWIAD

TYLKO U NAS Tyrmand o Mosbacher: jeśli tak dalej będzie, nie wytrwa roku

- Kiedy Trump dowie się, że Mosbacher broni polskiego CNN, stacji, która powtarza całe dnie, że Trump i Kaczyński to nowi Hitlerzy, a wszyscy prawicowcy to faszyści, stacji, której reporterzy niemal płakali na wizji gdy Trump wygrał wybory, skrajnie lewicowej, stacji fake newsów, będzie bardzo niezadowolony ze swojego przedstawiciela w Polsce - mówił w rozmowie z PolskieRadio24.pl Matthew Tyrmand, dziennikarz i publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Matthew Tyrmand Stany Zjednoczone Donald Trump NASZ WYWIAD

TYLKO U NAS Tyrmand: Demokraci powinni wspierać stałe bazy NATO w Polsce

- Demokraci powinni wspierać stałe bazy NATO w Polsce, ale nie wyznają żadnych wartości i zrobią wszystko, żeby blokować inicjatywy Trumpa - mówił w rozmowie z PolskieRadio24.pl Matthew Tyrmand, publicysta i komentator. Tematem wywiadu były również wybory do kongresu USA oraz podpisana przez Polskę i Stany Zjednoczone umowa na dostawy LNG. 
Zobacz więcej na temat:  Matthew Tyrmand Stany Zjednoczone POLSKA NATO Donald Trump

TYLKO U NAS Matthew Tyrmand: narracja była ustalona zanim marsz wyruszył

- Według mnie wszystkie te historie, czy to "New York Times", "Washington Post", BBC, CNN czy "Indian News” zostały napisane jeszcze przed marszem. Ich narracja była ustalona przed tym, jak marsz wyruszył - mówił w rozmowie z PolskieRadio24.pl Matthew Tyrmand, publicysta i komentator. Zapraszamy do obejrzenia całego nagrania. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Matthew Tyrmand Święto Niepodległości 11 listopada