Polskie Radio
Section05
Partnerstwo Wschodnie

Szef MSZ w Gruzji. Rozmowy o Partnerstwie Wschodnim

Szef polskiej dyplomacji będzie w czwartek w Gruzji. W stolicy tego kraju Tbilisi minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotka się z władzami kraju i złoży hołd byłemu polskiemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. W #PR24 relacja specjalnego wysłannika Polskiego Radia Wojciecha Cegielskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Gruzja Witold Waszczykowski Partnerstwo Wschodnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wojciech Cegielski Kaukaz Azerbejdżan Unia Europejska Rosja

Gruziński ekspert: Konieczna bliższa integracja z UE

Gruzja „na papierze” jest coraz bliżej Unii Europejskiej. Od końca marca obywatele tego kraju mogą jeździć do Wspólnoty bez wiz, wcześniej w życie weszła umowa stowarzyszeniowa i umowa o pogłębionej strefie wolnego handlu z UE. Gruzińscy eksperci jednak apelują o dalsza integrację. O sprawie w Magazynie Europejskim.
Zobacz więcej na temat:  Gruzja Europa Unia Europejska integracja europejska Partnerstwo Wschodnie Tbilisi

Premier Szwecji w Polsce. Rozmowy m.in. o Nord Stream 2

Przyszłość Unii Europejskiej, Brexit i kwestie migracyjne – to główne tematy rozmów premierów Polski i Szwecji. Stefan Loefven przebywa z dwudniową wizytą w Warszawie. O skandynawskim kierunku polskiej polityki zagranicznej w Polskim Radiu 24 mówił Marcin Fronia, dyrektor fundacji Norden Centrum.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Szwecja Brexit imigranci w Europie Nord Stream 2 Partnerstwo Wschodnie Rada Europejska Skandynawia Morze Bałtyckie

Prezydent Gruzji: liczymy na Polskę na drodze do UE i NATO

Gruzini liczą na wsparcie Polski w kwestiach związanych z procesami integracji euroatlantyckiej - mówił o tym w wywiadzie dla Polskiego Radia prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili. Jutro gruziński przywódca zamierza osobiście prosić o taką pomoc prezydenta Polski Andrzeja Dudę, który będzie składał trzydniową wizytę w tym kaukaskim kraju.
Zobacz więcej na temat:  Partnerstwo Wschodnie ŚWIAT Unia Europejska Ukraina Gruzja NATO Europa Rosja Andrzej Duda