Polskie Radio
Section05
Patryk Jaki

"Tysiące ludzi może odetchnąć w spokoju". Politycy dziękują prezydentowi za podpis przy nowelizacji k.p.a.

Prezydent podpisał nowelizację k.p.a. Decyzji pogratulowali mu m.in. Patryk Jaki, Sebastian Kaleta i Jan Śpiewak. "Mieli nas za wariatów. Dzisiaj mamy ustawę", "Środowiska lokatorskie i walczące patologiami reprywatyzacji są na pewno dziś z Pana dumne" - napisali w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Andrzej Duda reprywatyzacja Patryk Jaki Jan Śpiewak ustawa

"Kto zdecydował, że władze komunistyczne zostały zainstalowane w Polsce?". Jaki odpowiada Blinkenowi

Sekretarz Stanu USA Antony Blinken odniósł się z "głębokim zaniepokojeniem" do procedowanych w Polsce ustaw nad nowelizacją ustawy medialnej oraz zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego. Jego wypowiedź skomentował Patryk Jaki: "Pamiętacie nagrodę, jaką otrzymała Polska za bycie najwierniejszym sojusznikiem USA i Anglii?" - zapytał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Patryk Jaki Mateusz Morawiecki Stany Zjednoczone Ameryka polityka polityka zagraniczna USA Polityka zagraniczna Polski premier ustawa medialna

Patryk Jaki: grożąc Polsce, KE po raz kolejny przekracza swoje kompetencje

- Grożąc Polsce sankcjami finansowymi za ewentualne niewykonanie decyzji i wyroku TSUE dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, KE po raz kolejny przekracza swoje kompetencje - uważa europoseł PiS Patryk Jaki. Zdaniem eurodeputowanego PO Andrzeja Halickiego, nierespektowanie postanowień TSUE to samowola i anarchia prawna.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Patryk Jaki Europa sąd Trybunał Sprawiedliwości UE

TSUE nakazało natychmiastowe wstrzymanie wydobycia węgla w kopalni Turów

Europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki za skandaliczną uznał decyzję Trybunału Sprawiedliwości UE o natychmiastowym wstrzymaniu wydobycia węgla w kopalni Turów. "TSUE kolejny raz samozwańczo zabrał sobie polskie uprawnienia. Za chwile się okaże, że Polacy w ogóle nie mogą się rządzić we własnym kraju" - napisał na swoim profilu społecznościowym. Do sprawy odniósł się również wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. 
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Piotr Wawrzyk Patryk Jaki węgiel Unia Europejska

"Ten rurociąg jest niebezpiecznym narzędziem szantażu". Patryk Jaki krytykuje decyzję rządu USA dot. Nord Stream 2

Europoseł Patryk Jaki powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel", że forsowany przez Berlin i Moskwę projekt Nord Stream 2 jest narzędziem szantażu, obciążającym stosunki polsko-niemieckie. Polityk Zjednoczonej Prawicy wyraził rozczarowanie zachowaniem USA wobec spółki Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Niemcy USA Rosja Europa Patryk Jaki ŚWIAT energetyka

"Gdzie jest wartość osoby niepełnosprawnej, która się jeszcze nie urodziła?". Jaki pyta europosłów

- Praworządność to przede wszystkim działanie w granicach prawa i przestrzeganie go. Tak się składa, że nie macie prawa do zajmowania się kwestią aborcji, zdrowia w Polsce. [...] Mówicie o wartości zdrowia kobiety. Gdzie jest w takim razie wartość osoby niepełnosprawnej, która się jeszcze nie narodziła? - powiedział europoseł Patryk Jaki, w odpowiedzi na zarzuty części europosłów dot. aborcji w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Unia Europejska Europa Patryk Jaki aborcja ŚWIAT

"Mamy do czynienia z układem, zabrali szczepionkę lekarzom". Patryk Jaki o szczepieniach celebrytów

- Placówka medyczna, której dyrektorem jest minister w rządzie Platformy Obywatelskiej przekazuje w niejasnych okolicznościach towar - który jest w tej chwili reglamentowany - ulubionej stacji telewizyjnej, dyrektorowi programowemu tej stacji. Mamy do czynienia z układem - powiedział w Polskim Radiu 24 polityk Solidarnej Polski, europoseł Patryk Jaki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki szczepienia szczepionka choroby zakaźne Koronawirus w Polsce Polskie Radio 24 COVID-19

Jaki: elity postrzegają aborcję jako prawa człowieka. To sprzeczne z jakąkolwiek logiką

- Elity europejskie od dawna przyjmują absurdalną definicję o tzw. prawach reprodukcyjnych, czyli postrzegają aborcję jako prawo człowieka. Jest to sprzeczne nie tylko z jakąkolwiek logiką, ale również z aktami prawnymi, na podstawie których funkcjonuje Unia Europejska - powiedział Patryk Jaki, europoseł PiS na antenie Radia Maryja.
Zobacz więcej na temat:  aborcja społeczeństwo Patryk Jaki Unia Europejska prawa człowieka POLSKA

Powiązanie praworządności z budżetem UE. Patryk Jaki: chodzi o przyszłość naszego państwa

- To jest ważniejsze, niż doraźne interesy jednej czy drugiej partii. Tu po prostu chodzi o przyszłość naszego państwa - mówił w Programie 3 Polskiego Radia europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki, odnosząc się do sprzeciwu polskiego rządu dot. powiązania budżetu UE z tzw. praworządnością. Z kolei Dariusz Rosati z KO mówił, że jego zdaniem w tej sprawie dojdzie do porozumienia Polski z krajami UE.
Zobacz więcej na temat:  Trójka ŚWIAT polityka Patryk Jaki Beata Michniewicz budżet UE 2021-2027 Dariusz Rosati Unia Europejska Komisja Europejska Europa

Reprywatyzacja w Warszawie. Ruszyła wypłata odszkodowań dla pokrzywdzonych

Ministerstwo Finansów zaczyna wypłatę odszkodowań lokatorom pokrzywdzonym przez złodziejską prywatyzację w Warszawie. - "Cudowny dzień! Rozpoczęła się wypłata odszkodowań dla poszkodowanych przez reprywatyzację. Komisja Weryfikacyjna dotrzymała słowa. Dziękuję Patrykowi Jakiemu i Sebastianowi Kalecie"- napisała na Twitterze Magda Brzeska, córka Jolanty Brzeskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Komisja Weryfikacyjna Warszawa mazowieckie Patryk Jaki Sebastian Kaleta ustawa odszkodowanie

Scheuring-Wielgus z proaborcyjnymi hasłami pod ołtarzem. Prezes Ordo Iuris: złożymy zawiadomienia

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus pojawiła się wraz z mężem w toruńskim kościele. Podczas mszy zaprezentowali transparenty z proaborcyjnymi hasłami. Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Trybunał Konstytucyjny Kościół Patryk Jaki Robert Biedroń Joanna Scheuring-Wielgus Ordo Iuris POLSKA

Wojciech Mann mówił o wstydzie za polskie obywatelstwo. Oto, co odpowiedzieli internauci i politycy

"A ja się nie wstydzę. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem" - napisał na Twitterze europoseł Patryk Jaki. To jego odpowiedź na słowa Wojciecha Manna, który podczas wywiadu z Tomaszem Lisem powiedział o wstydzie za polskie obywatelstwo. Głosów oburzenia na skandaliczną wypowiedź dziennikarza jest zdecydowanie więcej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Patryk Jaki Wojciech Mann