Polskie Radio
Section05
Poznań

"Barka"

Kapelana więziennego w Zakładzie Karnym w Strzelcach Opolskich zawsze najbardziej męczyło to, że nie mógł pomóc w podjęciu nowego życia wychodzącym na wolność. Pojechał więc do działającej od lat w Poznaniu fundacji Pomocy Wzajemnej Barka by zobaczyć na miejscu jak działa. Po powrocie udaje mu się wydzierżawić od Agencji Rolnej skarbu Państwa, dwa 40-to hektarowe folwarki. To był początek, dziś znajdują tu schronienie i szansę na normalne życie nie tylko wychodzący z więzienia ale również ci, którym z róznych powodów zawaliło się życie.
Zobacz więcej na temat:  Poznań

"Czas Reporterów" - Reportaże, o które proszą słuchacze

1."Apetyt na życie"-H.Dedo, W.Kasperczak - Bohaterka reportażu przeżyła 92 lata pięknego życia, o którym w sposób ciepły i kojący opowiada. Jej opowieść jest jak wiosna, która budzi świat do życia po długiej zimie. 2."Salon pojazdów odmiennych"-A.Walewicz- Jedną z imprez towarzyszących tegorocznemu Poznań Motor Show był Salon Pojazdów Odmiennych.
Zobacz więcej na temat:  Poznań Henryk Dedo Agnieszka Walewicz tuning

" Miasto w cieniu katedry"

Portret Gniezna ukazany z perspektywy katedry i tego wszystkiego co ona symbolizuje w dziejach miasta i państwa. Reportaż został zrealizowany w 1000 rocznicę Zjazdu Gnieźnieńskiego, zatem dzieje początków państwa i postać św, Wojciecha są tu mocniej zaakcentowane, lata komunizmu oraz postać ks. Prymasa Wyszyńskiego. Przesłość zostaje zderzona z czasem najnowszym i przygotowaniami do obchodów 1000 -lecia. Reportazowo bardzo ciekawie pokazany wątek zniszczenia relikwii Sw. Wojciecha w 1982 r oraz system wartości, jakie niosą takie miejsca i historia w kontekście naszego wejścia do UE. Mówią m.in.: ks, bp. Stanisław Gądecki (obecny abp. w Poznaniu) ks. kanonik Jan Kasprowicz, Anna Arndt- vicedyr. Zespołu Szkół Średnich., oraz mieszkańcy miasta. Fragmenty Kronik Galla i Długosza czytał Michał Grudziński i Mariusz Puchalski.
Zobacz więcej na temat:  Poznań Gniezno