Polskie Radio
Section05
Przemysław Czarnek

Kiedy wszyscy chętni nauczyciele zostaną zaszczepieni? Przemysław Czarnek podał termin

- Mam nadzieję, że luty, marzec to będzie czas, gdy wszyscy nauczyciele, którzy będą chcieli się zaszczepić przeciwko COVID-19 będą zaszczepieni - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przypomniał, że jeśli chodzi o szczepienia nauczyciele są w tzw. pierwszej grupie.
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja zdalne nauczanie zdalna nauka nauczyciel Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki szczepionka szczepienia infografika POLSKA

"Nauczanie zdalne nigdy nie zastąpi stacjonarnego". Szef MEiN za szybkim powrotem uczniów do szkół

- Nauczanie zdalne nigdy nie zastąpi nauczania stacjonarnego, dlatego podstawową troską MEiN i rządu jest jak najszybszy powrót uczniów do szkół - przekonywał w piątek szef resortu edukacji Przemysław Czarnek podczas posiedzenia sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła nauczyciel Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek Koronawirus w Polsce zdalna nauka

"Dobry krok, który zapewni rozwój nauki". Maria Koc o "Pakiecie wolności akademickiej"

- Warunkiem rozwoju nauki jest wolność akademicka, wolność nauczania, wolność słowa, wolność badań naukowych - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Maria Koc, komentując przygotowany przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka "Pakiet wolności akademickiej". Gościem "Debaty Jedynki" była także poseł PO, były minister edukacji narodowej, Krystyna Szumilas.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio debata w jedynce Antoni Trzmiel POLSKA edukacja Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki szkolnictwo wyższe Krystyna Szumilas

W środę poznamy szczegóły projektu ustawy ws. "pakietu wolnościowego". Czarnek: chcemy urzeczywistniać konstytucję

- Wolność słowa jest fundamentalną wartością w państwie praworządnym, demokratycznym, państwie prawa i państwie wolnym. My tę właśnie wolność chcemy urzeczywistniać - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Tadeusz Płużański Przemysław Czarnek szkolnictwo wyższe

WYWIAD Przemysław Czarnek: "pakiet wolnościowy" będzie przedstawiony w grudniu

- "Pakiet wolnościowy", czyli nowelizacja Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce, która ma zapewnić wolność nauki, będzie przedstawiony w grudniu. W kolejnych miesiącach rozpoczną się prace nad reformą PAN - zapowiedział w rozmowie z PAP minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka Przemysław Czarnek edukacja szkolnictwo wyższe prawo Ministerstwo Edukacji i Nauki Polska Akademia Nauk reforma szkolnictwa

Czarnek: w Polsce nie ma miejsca dla nauczycieli, którzy dają zły przykład uczniom

Przemysław Czarnek w RMF FM skomentował działania pedagogów, którzy uczestnicą w proaborcyjnych strajkach i zachęcają do tego swoich uczniów. - W Polsce nie ma miejsca dla nauczycieli, którzy dają zły przykład - stwierdził minister edukacji i nauki, doprecyzowując, że dotyczy to tych, którzy są wulgarni lub namawiają dzieci do protestów w czasie lekcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki nauczyciel szkoła