X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Sebastian Kaleta

Kłopoty z ustawą o komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji

Prawnicy alarmują, że ustawa, która powołuje komisję weryfikacyjną jest napisana z błędami prawnymi, które mogą sparaliżować jej prace i pozbawić skuteczności.  Eksperci uważają, że zapisy, które mają ułatwić „odkręcenie” nieprawidłowości reprywatyzacyjnych, nie będą dotyczyły działań samorządowych kolegiów odwoławczych czy prezydent Warszawy, do których po uchyleniu wracać będą spory dekretowe. O komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Górski, adwokat, Instytut Badań nad Prawem Nieruchomości i Sebastian Kaleta, rzecznik ministra sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa reprywatyzacja Sejm Komisja Weryfikacyjna Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta

Komisja Weryfikacyjna. "Państwo nie może być bierne"

Na najbliższym posiedzeniu rząd ma zająć się przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektem ustawy o komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. W Debacie Poranka o kontrowersjach wokół reprywatyzacji rozmawiali Sebastian Kaleta, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, Katarzyna Matuszewska z Warszawskiego Stowarzyszenie Lokatorów, Piotr Micuła ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i dr Łukasz Bernatowicz z Business Centre Club.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta Warszawa Trybunał Konstytucyjny