Polskie Radio
Section05
Sławomir Neumann

Krzysztof Mróz: to, co się dzieje na granicy, już dawno przekroczyło granice przyzwoitości

- Pamiętajmy, że za te osoby, które znajdują się po stronie białoruskiej pełną odpowiedzialność ponosi Białoruś - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mróz z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był również Sławomir Neumann (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Białoruś uchodźcy Polskie Radio 24 Sławomir Neumann Platforma Obywatelska imigranci w Europie granica POLSKA polityka

Spotkanie parlamentarzystów PO. "Musimy uspokoić nastroje w partii"

- We wtorek wieczorem mają się spotkać w Warszawie parlamentarzyści PO. Musimy porozmawiać, uspokoić nastroje w partii - mówi wiceszef klubu KO Sławomir Nitras. W piątek zarząd PO usunął z partii posłów Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego. Z partii odchodzi też europoseł Róża Thun.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Sejm Senat kryzys Borys Budka Sławomir Neumann Sławomir Nitras POLSKA polityka

"W tle kontakty z lokalnym biznesem". Śledztwo ws. Sławomira Neumanna zatacza coraz szersze kręgi

Śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych Sławomira Neumanna, byłego szefa klubu Platformy Obywatelskiej, zatacza coraz szersze kręgi - informuje "Gazeta Polska". Tygodnik pisze, że śledczy planują kolejne czynności, a jedną z nich jest międzynarodowa pomoc prawna dotycząca przepływów finansowych.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Sławomir Neumann polityka służby i bezpieczeństwo CBA POLSKA

Politycy PO nie muszą się obawiać wymiaru sprawiedliwości? Tak w 2019 roku Neumann mówił o sądach

Sławomir Neumann (PO) w 2019 roku nie miał wątpliwości, że przedstawiciele jego obozu politycznego nie muszą przejmować się sądami.  "Sądy dzisiaj - ja ci gwarantuję - nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią, ku***, nic. Będą prowadzić sprawy - i ch*** - zapewniał lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej z Tczewa. To fragment nagrania opublikowanego na portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Neumann Platforma Obywatelska sądownictwo

"Nie jesteśmy partią LGBT". Sławomir Neumann o nowej deklaracji ideowej PO

Platforma Obywatelska nie jest i nie będzie zakładnikiem skrajności po jednej czy po drugiej stronie - mówił w Radiu ZET Sławomir Neumann komentując zapowiadane zmiany w partii. Polityk zapowiedział ubieganie się o stanowisko szefa klubu parlamentarnego KO oraz poinformował o planowanym starcie tzw. Nowe Solidarności - ruchu obywatelskiego Rafała Trzaskowskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Sławomir Neumann taśmy sławomira neumanna Rafał Trzaskowski Warszawa LGBT deklaracja

Prof. Ryba: każdą sprawę w prokuraturze, wszczętą przeciw "swoim", PO uzna za polityczną

- Platforma Obywatelska chce utrzymywać histerię wśród swoich wyborców. Jak powiedział Sławomir Neumann, twardy elektorat tej partii - cokolwiek by nie wyszło z prokuratory przeciwko działaczom PO - uzna to za prowokację polityczną - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Sławomir Nowak Sławomir Neumann Platforma Obywatelska prokuratura

"Tam są same p***by", "zaj**ać PiS komisją specjalną". Knajacki język polityków PO

W ostatnich dniach poseł PO Sławomir Nitras nie tylko naruszył nietykalność cielesną posła Sebastiana Kalety, blokując mu możliwość wejścia na konferencję prasową Rafała Trzaskowskiego, ale także miał zwrócić się do polityków Zjednoczonej Prawicy: "Wy młodzi jesteście, wy się wp***ać musicie nauczyć". To nie pierwszy przypadek, kiedy politycy PO posługują się knajackim językiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska polityka Radosław Sikorski Sławomir Neumann Sławomir Nitras

"Decyzja w ciągu tygodnia". Politycy KO o ewentualnej zmianie kandydata na prezydenta

- Ostateczna decyzja ws. kandydata na prezydenta zapadnie w przeciągu tygodnia, do półtora. Oczywiste jest, że kandydat KO musi być przekonany do mocnej i ostrej walki, żadnego odpuszczania nie będzie - mówił w czwartek poseł KO Sławomir Neumann.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 koalicja obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska polityka Platforma Obywatelska Sławomir Neumann

Neumann: Kidawa-Błońska wróci do kampanii wyborczej, kiedy będzie taka możliwość

- Czym innym jest bojkot wyborów 10 maja, a czym innym rezygnacja ze startu. Mówimy od początku konsekwentnie, że w terminie 10 maja wybory nie mogą być przeprowadzone ze względów bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Neumann, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka tarcza antykryzysowa wybory prezydenckie 2020 Małgorzata Kidawa-Błońska koalicja obywatelska Sławomir Neumann

Neumann świadkiem w sprawie "afery kopertowej" Grodzkiego? Chce tego Sakiewicz

Dziennikarze oskarżeni przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego w związku z tak zwaną "aferą kopertową" domagają się przesłuchania Sławomira Neumanna w charakterze świadka. Tomasz Grodzki pozwał Tomasza Sakiewicza z "Gazety Polskiej" i Tomasza Duklanowskiego z Radia Szczecin w reakcji na artykuły o osobach zeznających, że wręczyły mu koperty z pieniędzmi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Tomasz Sakiewicz Sławomir Neumann