Polskie Radio
Section05
Sławomir Neumann

Nowelizacja ustawy o SN. Neumann: z Sejmu wyjdzie, ale nie rozwiąże problemu środków z KPO

- Nie uważam, że przyjęte rozwiązanie bez naszych poprawek zasługuje na poparcie. Jednak z Sejmu wyjdzie - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej. Odniósł się tym samym do dzisiejszego głosowania w Sejmie w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo reforma sądownictwa Sławomir Neumann Krajowy Plan Odbudowy Sąd Najwyższy

Rosja zostanie uznana za państwo terrorystyczne? Neumann: każdy krok izolujący Putina jest dobry

- W unii trzeba rozmawiać o tym i przekonywać do tego, aby postawić absolutny mur wokół Rosji, wokół Putina. To o czym się dowiadujemy, co się dzieje w Ukrainie, to jest działanie terrorystyczne i nie ma tu dla mnie żadnej wątpliwości - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Neumann, poseł PO.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina ŚWIAT Europa serwis wschodni wojna 2022 Rosja Europa Wschodnia wojna na Ukrainie Wołodymyr Zełenski Polskie Radio 24 Sławomir Neumann

Przekop Mierzei Wiślanej. Sławomir Neumann: nigdy nie byłem wielkim entuzjastą tej inwestycji

- Nigdy nie byłem wielkim entuzjastą tego przekopu. Do dzisiaj nim nie jestem. On już dziś jest, więc trzeba będzie go jakoś zagospodarować. Potwierdziły się wszystkie obawy, które zgłaszaliśmy przed budową - podkreślił w Polskim Radiu 24 Sławomir Neumann, poseł Platformy Obywatelskiej. Polityk argumentował m.in., że jest to inwestycja "bardzo droga w utrzymaniu". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Neumann Przekop Mierzei Wiślanej Platforma Obywatelska

"Brak szacunku dla bohaterów narodowych odczujemy wszyscy". Sławomir Neumann broni Władysława Frasyniuka

– Brak szacunku dla naszych bohaterów narodowych jest czymś, co prędzej czy później odczujemy wszyscy, bo ten brak autorytetów będzie obniżał nie tylko poziom debaty publicznej, ale też poziom życia społecznego – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł KO Sławomir Neumann, zapytany o wpis na Twitterze ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry dot. Władysława Frasyniuka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Platforma Obywatelska Sławomir Neumann Władysław Frasyniuk Dariusz Wieczorkowski

Krzysztof Mróz: to, co się dzieje na granicy, już dawno przekroczyło granice przyzwoitości

- Pamiętajmy, że za te osoby, które znajdują się po stronie białoruskiej pełną odpowiedzialność ponosi Białoruś - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mróz z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był również Sławomir Neumann (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Białoruś uchodźcy Polskie Radio 24 Sławomir Neumann Platforma Obywatelska imigranci w Europie granica POLSKA polityka

Spotkanie parlamentarzystów PO. "Musimy uspokoić nastroje w partii"

- We wtorek wieczorem mają się spotkać w Warszawie parlamentarzyści PO. Musimy porozmawiać, uspokoić nastroje w partii - mówi wiceszef klubu KO Sławomir Nitras. W piątek zarząd PO usunął z partii posłów Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego. Z partii odchodzi też europoseł Róża Thun.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Sejm Senat kryzys Borys Budka Sławomir Neumann Sławomir Nitras POLSKA polityka

"W tle kontakty z lokalnym biznesem". Śledztwo ws. Sławomira Neumanna zatacza coraz szersze kręgi

Śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych Sławomira Neumanna, byłego szefa klubu Platformy Obywatelskiej, zatacza coraz szersze kręgi - informuje "Gazeta Polska". Tygodnik pisze, że śledczy planują kolejne czynności, a jedną z nich jest międzynarodowa pomoc prawna dotycząca przepływów finansowych.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Sławomir Neumann polityka służby i bezpieczeństwo CBA POLSKA

Politycy PO nie muszą się obawiać wymiaru sprawiedliwości? Tak w 2019 roku Neumann mówił o sądach

Sławomir Neumann (PO) w 2019 roku nie miał wątpliwości, że przedstawiciele jego obozu politycznego nie muszą przejmować się sądami.  "Sądy dzisiaj - ja ci gwarantuję - nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią, ku***, nic. Będą prowadzić sprawy - i ch*** - zapewniał lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej z Tczewa. To fragment nagrania opublikowanego na portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Neumann Platforma Obywatelska sądownictwo