Polskie Radio
Section05
Szymon Szynkowski

Szynkowski vel Sęk: mechanizm warunkowości to próba obejścia traktatów unijnych

- Mamy do czynienia w odniesieniu do Polski z próbą obejścia traktatów mechanizmem warunkowości, który - w mojej opinii i w opinii także polskiego rządu - nie ma właściwego umocowania prawnego w traktatach - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Szymon Szynkowski Stanisław Janecki POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Unia Europejska budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027

Szynkowski vel Sęk: mechanizm warunkowości to próba obejścia traktatów unijnych

- Mamy do czynienia w odniesieniu do Polski z próbą obejścia traktatów mechanizmem warunkowości, który - w mojej opinii i w opinii także polskiego rządu - nie ma właściwego umocowania prawnego w traktatach - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Szynkowski Stanisław Janecki polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Unia Europejska budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027

#Polonia4Neighbours. Apel MSZ do Polaków za granicą o udział w akcji

Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk, nawiązując do dotychczasowych działań solidarnościowych Polonii, zaapelował o wznowienie akcji #Polonia4Neighbours w związku z drugą falą koronawirusa i w ramach działań mających na celu zapobieganie skutkom pandemii. Zadeklarował, że nasi rodacy za granicą mogą liczyć na współdziałanie z polskimi ambasadami i konsulatami.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Szymon Szynkowski Polonia Polacy za granicą

Wiceszef MSZ: to Niemcy muszą przezwyciężyć nienaprawione krzywdy wojny

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk oświadczył, że to Niemcy muszą przezwyciężyć nienaprawione krzywdy wojny. Wiceszef MSZ w tekście dla "Politico" odniósł się do tekstu Williama Echiksona. Dyrektor brukselskiego biura organizacji Unia Europejska na rzecz Postępowego Judaizmu ocenił, że Niemcy potrafiły się zmierzyć ze swoją trudną historią i pytał, dlaczego nie może tego zrobić Polska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Szymon Szynkowski

"Polacy mają gen solidarności". MSZ wznowił akcję #Polonia4Neigbours

Polacy na całym świecie mają w sobie „gen solidarności” – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Wiceminister zaapelował do wszystkich środowisk polonijnych na świecie o wznowienie aktywności społecznej w środowiskach lokalnych i w życiu publicznym kraju zamieszkania.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Andrzej Duda Białoruś język polski Szymon Szynkowski Szwajcaria dyplomacja Rapperswil

Sprawa Katariny Barley. Wiceszefowie MSZ spotkali się z niemieckim wiceministrem

Wiceszefowie MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk i Marcin Przydacz spotkali się z sekretarzem stanu w niemieckim resorcie spraw zagranicznym Miguelem Bergerem. Rozmawiali m.in. o wypowiedzi eurodeputowanej Katariny Barley o "finansowym zagłodzeniu" Polski i Węgier oraz o sytuacji Polonii w Niemczech – powiedział Szynkowski vel Sęk w rozmowie z portalem tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Szymon Szynkowski Niemcy Europa stosunki polsko-niemieckie

Wiceszef MSZ: naszym wielkim zadaniem jest to, żeby zainteresowanie UE Białorusią nie zniknęło

- To musi być zainteresowanie nie tylko w warstwie werbalnej, ale też na takim poziomie, żeby opozycjoniści białoruscy, którzy chcą się spotkać z ważnymi reprezentantami państw Europy Zachodniej, byli przyjmowani - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ, który gościł na Forum Ekonomicznym 2020 w Karpaczu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Szymon Szynkowski Białoruś Swiatłana Cichanouska ŚWIAT Unia Europejska

Rocznice Bitwy Warszawskiej i powstania Solidarności. MSZ podsumowało kampanie

Setki tysięcy wyświetleń, artykuły w zagranicznej prasie czy podświetlenia słynnych budynków na świecie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych podsumowało kampanie informacyjne dotyczące stulecie Bitwy Warszawskiej oraz 40 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Solidarność bitwa warszawska Szymon Szynkowski historia Polski

"Opowiadajmy Polskę światu". Wiceszef MSZ podsumował obchody sierpniowych rocznic

- Ważne rocznice są okazją do opowiadania o Polsce, mamy prawo być dumni z naszej historii - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, podsumowując działania związane z rocznicami Bitwy Warszawskiej i powstania NSZZ "Solidarność". Objęły one m.in. wystawy i kampanie informacyjne.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Solidarność Szymon Szynkowski rocznica Bitwy Warszawskiej historia Polski Polityka zagraniczna Polski POLSKA porozumienia sierpniowe