Polskie Radio
Section05
TYLKO U NAS

TYLKO u NAS Heavy metal z Kremla. Oto reguły gry Putina

Rosja toczy miękką wojnę z Zachodem, a twardą ćwiczy. Stara się zniechęcić Zachód do reakcji, groźbą i szantażem. Niestety świat Zachodu nie umie wciąż reagować kompleksowo na zagrożenia – militarne i hybrydowe, daje się dzielić, zapomina o solidarności z atakowanymi – o tym mówili na konferencji poświęconej Rosji eksperci Mark Galeotti, Marek Menkiszak (OSW), Anna Dyner (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin wojsko Ośrodek Studiów Wschodnich Ukraina Białoruś TYLKO U NAS

Dymisja prezydent Warszawy? "Szkodzi wizerunkowi stolicy"

Kukiz'15 żąda dymisji Hanny Gronkiewicz-Waltz w związku ze śledztwem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. - Pani prezydent powinna ustąpić ze stanowiska. Tak zachowałby się każdy normalny człowiek - mówi portalowi PolskieRadio.pl poseł Marek Jakubiak. - Dziwi nas śledztwo prokuratury, nie ma żadnych podstaw do stawiania zarzutów - komentuje rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk. 
Zobacz więcej na temat:  prokuratura TYLKO U NAS polityka Hanna Gronkiewicz-Waltz

TYLKO U NAS Oczy piłkarskiej Europy zwrócone na Polskę

- Wspaniały rok, który jeszcze bardziej podniósł poprzeczkę oczekiwań kibiców – taki był rok 2016 w polskim futbolu zdaniem Michała Czechowicza z tygodnika „Piłka nożna”. Jednak - jak podkreśla dziennikarz w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl – w tym roku także czeka nas kolejne pilkarskie święto. Polska organizuje bowiem młodzieżowe mistrzostwa Europy.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Robert Lewandowski reprezentacja Polski U21 Polska 2017 TYLKO U NAS

PiS planuje nowy samorząd. Kto na tym skorzysta?

Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt ustawy, który zakłada powstanie metropolii warszawskiej. Ma to być nowy rodzaj jednostki samorządu terytorialnego, który utworzy Warszawa oraz 33 sąsiednie gminy. - Miasto dusi się w wąskich granicach i nie może dziś skutecznie konkurować z największymi metropoliami europejskimi. Chcemy to zmienić - mówi portalowi PolskieRadio.pl, poseł PiS Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Warszawa PiS

Ofiara donosów "Bolka": on nigdy nie przyzna się, że donosił

- On nigdy nie przyzna się do tego, że na nas donosił. Moim zdaniem Wałęsa jest chorym człowiekiem. Do wyznania prawdy mógłby przekonać go chyba tylko psychiatra, ale nie mam takiej pewności - mówi portalowi PolskieRadio.pl, Henryk Jagielski, opozycjonista, ofiara donosów TW Bolka, który wyjaśnia, dlaczego były prezydent nie chce przyznać się do wstydliwej części swojego życiorysu.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Lech Wałęsa IPN

Problemy Nowoczesnej. Wyborczy zegar tyka na niekorzyść

Nowoczesna ma poważny problem. Ugrupowanie Ryszarda Petru właśnie straciło murowanego kandydata do walki o prezydenturę w Warszawie. Chodzi o Pawła Rabieja, który kompromitującym wpisem w mediach społecznościowych, najprawdopodobniej pogrzebał swoje szanse na to, aby liczyć się w politycznej batalii o stolicę. Do wyborów samorządowych coraz mniej czasu, a innego kandydata na horyzoncie na razie nie widać.
Zobacz więcej na temat:  Sejm polityka Nowoczesna Ryszard Petru Warszawa TYLKO U NAS