X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
TYLKO U NAS

Nasz reportaż Bawer Anodo-Akaa na przekór niepełnosprawności

Bawer Anodo-Akaa ma polsko-nigeryjskie korzenie i urodził się w Krakowie. Jest doktorem teologii, działaczem społecznym i aktywistą. Od pięciu lat dzieli życie z  ukochaną żoną Grażyną. Ktoś powie: "i co w tym niezwykłego”. Niezwykłe jest to, że pomimo swej niepełnosprawności - ma czterokończynowe porażenie mózgowe - potrafi czerpać z życia garściami, spełnia się w życiu zawodowym i prywatnym, osiąga wyznaczone cele, a przy tym wszystkim, nie zapomina o pomocy innym. Bawer za swoją działalność społeczną, ale też za życiowy optymizm, został uhonorowany nagrodą publiczności konkursu "Człowiek bez barier 2016".
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawność tolerancja Marsz Niepodległości TYLKO U NAS

Co będzie z UE? "Czasy populistów, Le Pen chce rozbić Unię"

Europa nie przypomina siebie samej sprzed kilku lat. W polityce pojawiły się nowe trendy, budzą one pytanie o przyszłość Unii Europejskiej, jej kształt. Wkrótce u kluczowych unijnych graczy - ważne wybory. Wszystko się może zmienić. Swoje prognozy na ten temat przedstawiali w Warszawie znani komentatorzy i analitycy.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska UE TYLKO U NAS Niemcy Francja Europa Włochy Holandia Marine Le Pen Francois Fillon Europa wybiera - wywiady

Jak Obamowie wspierają Hillary Clinton?

O prezydenturze Baracka Obamy wielu mówi, że była nieudana i nieskuteczna. Jednak w ostatnich tygodniach urzędowania amerykański prezydent cieszy się wyjątkowo wysokim zaufaniem Amerykanów. Na tyle wysokim, że wraz z żoną aktywnie wspiera kampanię Hillary Clinton, a specjaliści oceniają, że robi to skutecznie – relacjonuje przebywający w Chapel Hill w Karolinie Północnej specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Hillary Clinton TYLKO U NAS Wojciech Cegielski w USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA

Więzień polityczny bestialsko torturowany. Apel Memoriału

Media na całym świecie i niezależne portale w Rosji publikują list więźnia politycznego Ildara Dadina do żony, który spisał na podstawie jego słów adwokat Aleksiej Lipcer. Ildar Dadin przekazuje w liście, że jak i inni osadzeni, jest poddawany w kolonii karnej w rosyjskiej Karelii okrutnym torturom. Pisze, że był bity przez 12 osób jednocześnie i nie jest w stanie długo wytrzymać przemocy, gwałtu i boi się, że zostanie zabity.
Zobacz więcej na temat:  Memoriał prawa człowieka represje Rosja TYLKO U NAS