Polskie Radio
Section05
Tadeusz Kościński

Minister finansów: podział obciążeń przy reformie finansowania budżetu UE musi być sprawiedliwy

Popieramy reformę systemu finansowania budżetu UE, jeśli nowe środki będą oparte o sprawiedliwy podział obciążeń uwzględniający poziom zamożności poszczególnych państw - powiedział cytowany w piątek na Twitterze Ministerstwa Finansów szef tego resortu Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Ministerstwo Finansów Tadeusz Kościński Berlin Niemcy finanse budżet ue budżet unijny Rada Unii Europejskiej

Minister finansów: ryzyko tzw. lockdownu jest absolutnie minimalne

- Będziemy robić wszystko, aby pomóc naszym obywatelom, ale teraz w porównaniu do pierwszego etapu pandemii dużo się zmieni. Ryzyko ogólne, czyli tzw. lockdown, jest absolutnie minimalne - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Kościński, minister finansów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Forum Ekonomiczne 2020 Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2020 Ministerstwo Finansów GOSPODARKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo finanse finanse publiczne Tadeusz Kościński Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

"Grupa Wyszehradzka silna jak nigdy". Premier o deklaracji V4 podpisanej w Warszawie

Premier Mateusz Morawiecki podziękował szefom rządów Czech, Węgier i Słowacji za wsparcie i współpracę w ramach Grupy Wyszehradzkiej. W piątek w Warszawie ministrowie finansów z krajów V4 podpisali wspólną deklarację zapewniającą współpracę w dziedzinach takich jak: podatki, zmiany klimatyczne i walka z praniem brudnych pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski finanse grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Wyszehrad Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów

Grupa Wyszehradzka zacieśnia gospodarcze więzi. Jest wspólna deklaracja o współpracy

Polska będzie kontynuowała współpracę gospodarczą z Czechami, Słowacją i Węgrami. To zakłada wspólna deklaracja, którą podpisali dziś w Warszawie ministrowie finansów z krajów Grupy Wyszehradzkiej. Porozumienie ma zapewnić współpracę krajów grupy V4 w dziedzinach takich jak: podatki, zmiany klimatyczne i walka z praniem brudnych pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka POLSKA Tadeusz Kościński finanse

Minister finansów: nie ma planów ograniczenia wydatków socjalnych

Nie ma planów ograniczenia wydatków socjalnych w 2021 r., nie zgodzimy się na żadne podwyżki podatków – zapewnia minister finansów Tadeusz Kościński. W rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że w przyszłym tygodniu rząd przyjmie założenia do budżetu na 2021 r. i przekaże Radzie Dialogu Społecznego.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Finansów budżet Polski Tadeusz Kościński POLSKA GOSPODARKA

Wykonanie budżetu w 2019 r. Minister finansów przedstawił w Sejmie sprawozdanie

W drugim dniu ostatniego przed parlamentarnymi wakacjami posiedzenia Sejmu, posłowie omawiają sprawozdanie z wykonania budżetu państwa na 2019 rok wraz z przedstawioną przez Najwyższą Izbę Kontroli analizą. Sejmowa komisja finansów publicznych wniosła o udzielenie rządowi absolutorium w przedmiocie wykonania budżetu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm budżet Polski Tadeusz Kościński Najwyższa Izba Kontroli