Polskie Radio
Section05
Tadeusz Kościński

Dymisja Tadeusza Kościńskiego. W czwartek prezydent przyjmie rezygnację ministra finansów

Jutro o godz. 19 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda przyjmie dymisję ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. Decyzję o rezygnacji szefa resortu finansów przyjęło w poniedziałek prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Jest ona konsekwencją błędów przy wprowadzaniu podatkowej części Polskiego Ładu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Finansów Tadeusz Kościński Polski Ład prezydent Andrzej Duda rząd

"Negatywny trend może się odwrócić". Prof. Łukasz Młyńczyk o opiniach dot. Polskiego Ładu

- Na Polskim Ładzie straciła specyficzna grupa, grupa, która jest bardzo "głośna" chociażby w mediach społecznościowych. W związku z tym to na pewno nie będzie dobry okres dla partii rządzącej - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z UW. Jak zauważył, trend ten może się odwrócić, gdy elektorat odczuje korzyści związane z programem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk POLSKA polityka GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Polski Ład Tadeusz Kościński

Dymisja ministra finansów. Dr Karnkowski: uznano, że problem z Polskim Ładem jest poważniejszy

- Jeszcze niedawno wydawało się, że nie będzie takiej dymisji. Bo rząd długo skupiał się na tłumaczeniu, że może doszło do jakichś drobnych potknięć, nie do końca zawinionych przez rząd. Natomiast dymisja ministra finansów wskazuje, iż uznano, że problem jest trochę poważniejszy - podkreślił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ministerstwo Finansów Polski Ład Tadeusz Kościński

Tadeusz Kościński odchodzi z rządu. "Ścisłe kierownictwo zaakceptowało decyzję o rezygnacji"

Minister finansów Tadeusz Kościński odchodzi z rządu. Jego rezygnację zaakceptowało prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Informację przekazała, po zakończeniu posiedzenia kierownictwa partii, rzecznik ugrupowania Anita Czerwińska. 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński rząd Polski Ład POLSKA polityka Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów GOSPODARKA

POLSKI ŁAD Błędne naliczenie w Polskim Ładzie. Müller o konsekwencjach: teraz będzie czas na decyzje personalne

- Przede wszystkim skupiamy się na tym, by skorygować błędy, które pojawiły się w projekcie ustawy podatkowej, ale teraz będzie też czas na decyzje personalne - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o konsekwencje wobec polityków odpowiedzialnych za przygotowanie i wdrożenie Polskiego Ładu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów Piotr Müller

Co z 14. emeryturą w 2022 roku? Minister finansów: jesteśmy przygotowani

Czy w 2022 roku emeryci mogą liczyć na czternastą emeryturę? Nie wyklucza tego minister finansów. Tadeusz Kościński w "Sygnałach Dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia powiedział, że jego resort jest na to przygotowany, choć zaznaczył, że organem decyzyjnym w tej kwestii jest cały rząd i ministerstwo rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo emerytura Tadeusz Kościński

"Pracownik nic nie musi robić". Minister finansów o nowym rozporządzeniu dot. PIT-2

- Rozporządzenie, które podpisałem w piątek, spowodowało, że obojętnie, czy podatnik złożył PIT-2 czy nie, to i tak zostanie rozliczony w ratach przez cały rok - powiedział w audycji "Sygnały dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów. - Ciężar spoczywa teraz na pracodawcach. Pracownik nic nie musi robić - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA społeczeństwo pieniądze wynagradzanie Tadeusz Kościński Katarzyna Gójska

POLSKI ŁAD Dłuższe dyżury urzędów skarbowych, infolinia, livechaty. Minister finansów zachęca do kontaktu ws. Polskiego Ładu

- Zachęcam wszystkich, którzy mają pytania związane z Polskim Ładem, do korzystania z naszych materiałów i do kontaktu z naszymi ekspertami - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński. W polskatimes.pl przypomniał, że  od 8 stycznia w ramach akcji informacyjnej są realizowane codzienne wielogodzinne livechaty, gdzie każdy może zadać pytanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów GOSPODARKA zmiany 2022

POLSKI ŁAD Minister finansów: celem jest, by każdy zarabiający do 12 800 zł nie stracił

Szef resortu finansów Tadeusz Kościński zapewnił, że wyrównania dla osób, które miały źle wyliczone wynagrodzenia, zostaną wypłacone od przyszłego tygodnia. Chodzi m.in. o nauczycieli czy mundurowych, którzy otrzymali niższe pensje. Minister wyjaśnił też, skąd wynikają rozbieżności w wypłatach, i podkreślił, że "celem jest to, by każdy zarabiający do 12 800 zł nie stracił".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polski Ład Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów podatki

POLSKI ŁAD Minister finansów podpisał rozporządzenie. Ma naprawić błąd w Polskim Ładzie

Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy. Poprawia ono błąd, który znalazł się nowych przepisach podatkowych - tzw. Polskim Ładzie. Z jego powodu część osób w sposób nieuzasadniony otrzymało w styczniu obniżoną pensję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA Polski Ład Ministerstwo Finansów Tadeusz Kościński podatki wynagrodzenia

TARCZA ANTYINFLACYJNA Zerowy VAT na żywność. Minister finansów mówi, kiedy obniżka może wejść w życie

- Spodziewam się, że od 1 lutego żywność będzie o pięć proc. tańsza - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia minister finansów Tadeusz Kościński. Według medialnych doniesień, Komisja Europejska wyraziła zgodę na zerowy VAT na żywność. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA pieniądze Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów Grzegorz Jankowski budżet Polski tarcza antyinflacyjna inflacja vat żywność Komisja Europejska ETS gaz

Ma być "impulsem do rozwoju polskiej gospodarki". Znamy główne założenia przyszłorocznego budżetu

- Budżet zaplanowaliśmy tak, aby był kolejnym impulsem do rozwoju polskiej gospodarki. Chcemy kontynuować naszą politykę, włączając w nią nowe rozwiązania, jak te zaproponowane w Polskim Ładzie. (...) Mamy środki zarówno na realizację zadań inwestycyjnych, jaki i na kluczowe programy społeczne - ocenił minister finansów Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski budżet GOSPODARKA inflacja Ministerstwo Finansów pieniądze Tadeusz Kościński