X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Teheran

Amerykańskie sankcje wobec Iranu weszły w życie. Jakie będą ich konsekwencje?

Irański sektor transportowy, finansowy oraz energetyczny zostały objęte amerykańskimi sankcjami gospodarczymi, które 5 listopada weszły w życie. To konsekwencja zerwania przez Donalda Trumpa w maju tego roku porozumienia nuklearnego z Teheranem. W audycji „Świat w Powiększeniu” rozmowa o ich wpływie na funkcjonowanie Iranu, a także na stosunki USA z państwami europejskimi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Iran Stany Zjednoczone sankcje sankcje USA Teheran ropa naftowa Ameryka

Teheran grozi wstrzymaniem eksportu ropy naftowej

- Irańczycy z jednej strony obiecują kontynuację umowy jednocześnie podkreślając, że jeśli Iran nie będzie w stanie eksportować ropy naftowej to nikt jej z Zatoki Perskiej eksportować nie będzie, co jest oczywistą groźbą - mówił w radiowej Jedynce Jarosław Kociszewski komentując stanowisko Teheranu w sprawie współpracy nuklearnej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Iran Donald Trump Teheran Chiny USA Stany Zjednoczone ropa naftowa broń nuklearna sankcje USA Agata Kasprolewicz

Iran będzie przestrzegał porozumienia nukleranego

Iran będzie przestrzegał porozumienia nuklearnego ze światem tak długo, jak interesy tego kraju będą zabezpieczone. Taką deklarację złożył prezydent Hassan Rouhani w czasie wizyty w Szwajcarii. Jest to odpowiedź na rosnącą presję ze Stanów Zjednoczonych, aby europejskie kraje oraz firmy zawiesiły współpracę z Iranem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Iran Szwajcaria broń nuklearna Donald Trump Stany Zjednoczone Teheran energia atomowa

Relacje USA-Europa. W co gra Donald Trump?

- Nie mam wątpliwości, że mówimy o poważnych napięciach w relacjach transatlantyckich. Gdy prezydent Trump doszedł do władzy wielu naszych sojuszników usłyszało, że nie należy przywiązywać wagi do jego słów, ale do działań - tłumaczyła w audycji "Więcej Świata" Karen Donfried, dyrektor German Marshall Fund of the United States.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump NATO Unia Europejska Iran Teheran Izrael ŚWIAT Grzegorz Ślubowski