X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Teheran

„Protestujący w Iranie chcą zmiany systemu politycznego”

Niepokoje wywołane przez wrogów zagranicznych zostały pokonane - napisała w niedzielę w oświadczeniu na swej stronie internetowej Irańska Gwardia Rewolucyjna. W antyrządowych protestach w Iranie zginęły 22 osoby, a ponad tysiąc aresztowano. O protestach w Iranie mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Gorgol, publicysta specjalizujący się w tematyce bliskowschodniej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Iran ONZ Teheran demonstracje

"Wybory w Iranie to zwornik bezpieczeństwa"

Irańczycy wybierają prezydenta kraju. Zarówno kampania wyborcza, jak i samo głosowanie to starcie konserwatystów z reformatorami. Głosowanie zdefiniuje przyszłość kraju pod względem jego aktywności na arenie międzynarodowej. Jednak bez względu na wynik eksperci nie przewidują zmian w szeregach konserwatywnych elit rządzących. O wyborach w Iranie mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Andrzej Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Iran Teheran USA

Tłumy Irańczyków pożegnały Ali Akbara Rafsandżaniego

Setki tysięcy Irańczyków uczestniczyły w ostatniej drodze byłego prezydenta kraju - Ali Akbarowi Rafsandżaniemu. Przywódca zmarł w niedzielę na atak serca w wieku 82 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w stolicy państwa – Teheranie. O tym, kim był Rafsandżani i jaki wpływ wywarł na losy Iranu mówiliśmy w audycji „Gorąca Planeta”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ernest Zozuń Iran Cypr Paweł Dobrowolski Roman Herzog Teheran

Historia: ślady polskiej obecności w Iranie

Cmentarze, katolickie kaplice i wiele fotografii. Oto pamiątki, jakie pozostały po Polakach, którzy trafili do Iranu w 1942 roku, w wyniku wojennej zawieruchy na kontynencie europejskim. Jednak pierwsi nasi rodacy pojawili się w Iranie już w XVII wieku. O historii polskiego osadnictwa na irańskiej ziemi opowiadał w Polskim Radiu 24 Radosław Sadowski z ambasady w Teheranie.
Zobacz więcej na temat:  Iran emigracja Polacy za granicą historia Polski Teheran Isfahan Edyta Poźniak