X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wojsko Polskie

Anakonda-18. Co ćwiczy wojsko na największych manewrach?

Największe w tym roku ćwiczenia polskiego wojska - Anakonda18 - dobiegają końca. Szkolenie ogniowe na poligonie w Drawsku Pomorskim zakończy część dynamiczną trwających od 8 listopada ćwiczeń. Działania żołnierzy na drawskim poligonie będą obserwować wojskowi przedstawiciele korpusu dyplomatycznego: 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej ćwiczenia wojskowe

Rafał Lesiecki: potrzeba dróg na wschodniej flance NATO

Unia Europejska i NATO pracują nad zwiększeniem wydatków na poprawę dróg i połączeń dla wojska. Wstępna propozycja zakłada przeznaczenie na ten cel 6,5 mld euro. - Do zakończenia zimnej wojny wszystkie drogi, mosty czy wiadukty były budowane z uwzględnieniem wymagań wojskowych. Na najważniejszych trasach to było zapewnione - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Lesiecki, ekspert portalu Defence24.pl.  
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie NATO siły zbrojne Jerzy Kwieciński Ministerstwo Obrony Narodowej

4 Dywizja Wojska Polskiego. Nowa jednostka polskiej armii

W Siedlcach stacjonują już oficerowie 4 Dywizji Wojska Polskiego. To nowa jednostka, a także jedno z największych wyzwań organizacyjnych i finansowych dla polskiej armii. O zadaniach, jakie zostały postawione przed związkiem taktycznym, mówił w audycji "Cafe Armia" gen. Jarosław Gromadziński, dowódca dywizji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie armia Ministerstwo Obrony Narodowej

Ćwiczenia Anakonda-18. "Doskonalimy się we wspólnym działaniu"

- Każde przedsięwzięcie poligonowe kończy się wraz z momentem powrotu do garnizonu, obsłużenia sprzętu i osiągnięcia gotowości bojowej do kolejnych zadań - mówił w audycji "Cafe Armia" gen. Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, odnosząc się do ćwiczeń Anakonda-18, w których wzieła udział polska armia wraz z wojskami sojuszniczymi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA armia służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej ćwiczenia wojskowe