X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
acta

ACTA 2. Zagrożenie dla wolności czy ochrona twórców?

– To właśnie przedstawiciele twórców zabiegają o to, aby wreszcie dostrzeżono ich prawa w świecie cyfrowym i aby ci, którzy czerpią zyski z twórczości innych, byli uprzejmi podzielić się tymi zyskam – mówił w Trójce Tadeusz Zwiefka, europoseł PO. – Widać, że bez tej regulacji świat działa bardzo dobrze. Nie jest ona nikomu do niczego potrzebna – stwierdził Dobromir Sośnierz, europoseł "Wolności". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski Beata Michniewicz acta internet Tadeusz Zwiefka

Nowe unijne przepisy uderzą w internetowych wydawców?

Czy nadchodzi nowa "ACTA"? Zbliża się data głosowania w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym. W założeniach ma ona lepiej chronić twórców treści. Według przeciwników tej regulacji - może być to koniec internetu jaki znamy, a nowe przepisy mogą zaszkodzić rozwojowi gospodarki cyfrowej, szczególnie w takich krajach jak Polska.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski acta prawo autorskie dyrektywa UE internet