X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Kazimierz Wóycicki

"Waszczykowski musi zachęcać Ukrainę do wejścia do UE"

Ministrowie Witold Waszczykowski i Boris Johnson odwiedzili w środę Kijów. Celem pobytu szefów dyplomacji Polski i Wielkiej Brytanii na Ukrainie było zademonstrowanie konsekwentnego poparcia dla europejskiego kursu, suwerenności oraz integralności terytorialnej Ukrainy, a także zapewnienie jej władz i społeczeństwa o wsparciu Europy. Wizytę komentowali w Debacie Poranka dr Paweł Kowal (b. wiceminister spraw zagranicznych), Artur Zawisza (Ruch Narodowy) i dr Kazimierz Wóycicki (Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego).  
Zobacz więcej na temat:  Kijów Ukraina Ministerstwo Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski Boris Johnson Wielka Brytania Unia Europejska Paweł Kowal Artur Zawisza Kazimierz Wóycicki USA Rosja Niemcy

Zbrodnie komunistyczne: sprawa historii czy prokuratury?

32 proc. osób uważa, że należy prowadzić śledztwa zmierzające do osądzenia wszystkich sprawców zbrodni komunistycznych – wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska dla Polskiego Radia 24. O sprawie mówili w Debacie Poranka prokurator Andrzej Pozorski (Główna Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w IPN), redaktor Tomasz Terlikowski (TV Republika) i historyk dr Kazimierz Wóycicki.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski IPN Kazimierz Wóycicki prokuratura Tomasz Terlikowski

Czy państwa członkowskie UE tracą suwerenność?

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ogłosiła, że formalny proces wychodzenia z Unii Europejskiej rozpocznie się do końca marca 2017 roku. Zadeklarowała, że na wiosnę przygotowuje Great Repeal Act (Wielką Ustawę Uchylającą), która zlikwiduje przepisy, które cztery dekady temu pozwoliły krajowi przystąpić do Unii. - Ta decyzja symbolizuje odzyskiwanie przez Wielką Brytanię suwerenności i niepodległości – mówiła premier.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Kazimierz Wóycicki Krzysztof Grzesiowski Piotr Wawrzyk Unia Europejska Węgry Wielka Brytania