Polskie Radio
Section05
casa

Loty VIP-ów. "PO wykazuje się hipokryzją"

– W kontekście wykorzystywania samolotów cywilnych czy wojskowych do przewozu VIP-ów Platforma Obywatelska wykazuje się wyjątkową hipokryzją – mówił w Polskim Radiu 24 Michał Dworczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Gość audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka odniósł się w ten sposób do sejmowej debaty nt. lotów premier Beaty Szydło samolotem CASA.
Zobacz więcej na temat:  PiS Platforma Obywatelska polityka Michał Dworczyk Mariusz Witczak casa Donald Tusk Ewa Kopacz Bartosz Kownacki

Spór o loty najważniejszych osób w państwie

- W interesie Polski jest to, aby urzędnicy państwowi podróżowali bezpiecznie. Smutna puenta z debaty jest taka, że nie wynika z niej jakakolwiek poprawa procedur - przekonywał w "Pulsie Trójki" poseł Krzysztof Paszyk z PSL. Konrad Głębocki z PiS zapewniał, że podróżowanie CASĄ jest zgodne z instrukcją head, którą wydał jeszcze były minister w rządzie PO-PSL Tomasz Siemoniak.
Zobacz więcej na temat:  casa premier Beata Szydło LOT Sejm debata POLSKA

Zamieszanie wokół powrotu delegacji z Londynu. Komentarz

Na nowo odżyła dyskusja dotycząca przewozu najważniejszych osób w państwie. To pokłosie artykułu "Dziennika Gazety Prawnej". Opisano w nim zamieszanie o miejsca w samolocie, którym rządowa delegacja wracała z Londynu. – W ogóle nie powinno być mowy o tym, kto ma poczekać na następny lot, a kto ma lecieć od razu – komentował w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Londyn rząd lotnictwo Beata Szydło samolot samoloty Warszawa casa Andrzej Duda Wielka Brytania