Polskie Radio
Section05
Anna Popek

PR24 "Żony Konstancina". Mroczna strona życia za zamkniętymi drzwiami luksusowych willi

- W pewnym momencie panie się budzą: gdy mają co najmniej troje dzieci, blisko 40 lat, nigdy nie pracowały, a okazuje się, że mąż ma kochankę. Przelotna kochanka to nie jest duży problem, to jest do przełknięcia, ale jeśli kochanka jest na stałe, od 1,5 roku, to żona jest w niebezpieczeństwie - mówiła. - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewelina Ślotała, autorka książki "Żony Konstancina".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA literatura społeczeństwo Anna Popek Konstancin

"Każdy z nas wyczuwa krajobraz intuicyjnie". Małgorzata Golińska o wpływie przyrody na człowieka

- Myślimy sobie, że krajobraz to jest albo coś prostego, co obserwujemy i na co nie każdy ma wpływ albo coś skomplikowanego z drugiej strony jeśli chodzi o kształtowanie i trzeba mieć wysokie kompetencje i skończyć studia. Ja myślę jednak, że każdy z nas wyczuwa go intuicyjnie - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska, główny konserwator przyrody.
Zobacz więcej na temat:  środowisko Anna Popek przyroda ochrona środowiska krajobraz przestrzeń publiczna POLSKA Polskie Radio 24 Małgorzata Golińska ministerstwo środowiska

Organizacja przestrzeni. Czy krajobraz ma wpływ na nasze życie?

Obchodzony w październiku Międzynarodowy Dzień Krajobrazu jest okazją do tego, by zastanowić się, w jakich przestrzeniach czujemy się dobrze i co wpływa na poczucie błogości. W audycji "Leniwe przedpołudnie" Anna Popek rozmawiała z Piotrem Otrębskim, rzecznikiem Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Gość Trójki opowiedział o tym, jak ważne jest podejmowanie odpowiednich kroków w dziedzinie zagospodarowania przestrzeni. 
Zobacz więcej na temat:  krajobraz przestrzeń publiczna Trójka Anna Popek Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ochrona środowiska środowisko przyroda Łazienki Królewskie

Ostatni żołnierze 2 Korpusu Polskiego generała Andersa

Tydzień temu zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmowy NNW. Wśród pokazywanych tam filmów był dokument "Ostatni rozdział", poświęcony ostatnim żołnierzom 2 Korpusu Polskiego w armii gen. Andersa. Tytuł filmu wyraźnie nawiązuje do wspomnień gen. Andersa pt. "Bez ostatniego rozdziału. Wspomnienia z lat 1939-1946".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA film dokumentalny Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci armia Andersa Monte Cassino Anna Popek Trójka

POLSKIE RADIO 24 "Z prawem jej do twarzy". Katarzyna Kraus o swojej książce dla kobiet

- Tytuł książki jest taki sam jak nazwa mojego profilu, który prowadzę w mediach społecznościowych, a konkretniej na Instagramie. Książka jest skierowana do kobiet, jednakże kwestie prawne są związane nie tylko z kobietami, ale również i z mężczyznami - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 prawniczka i autorka książki "Z prawem jej do twarzy" Katarzyna Kraus.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Anna Popek prawo małżeństwo mężczyzna dziecko rozwód alimenty alimenty dla rodziców rodzina kobieta

Orkiestra MŁODZI-POLSCY zagra na Koncercie Galowym w Filharmonii Narodowej  

Utwory polskich kompozytorów urodzonych na Kresach w wykonaniu Orkiestry MŁODZI-POLSCY będzie można usłyszeć podczas Koncertu Galowego który odbędzie się w poniedziałek, 26 września, w Filharmonii Narodowej. To inauguracja niezwykłego wydarzenia: sprowadzenia z Wielkiej Brytanii do Polski szczątków Prezydentów RP na uchodźctwie, które spoczną w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA historia Polski Anna Popek Trójka

Bohaterowie historii uwiecznieni w filmowych kadrach. "Dzielnieśmy stali, celnie rzucali"

Dokładnie 42 lata temu Huta Warszawa, jako pierwszy zakład w stolicy, rozpoczęła strajk solidarnościowy z robotnikami ze Stoczni Gdańskiej i całego Wybrzeża. Rocznica wydarzeń stała się okazją do rozmowy o bohaterach historii. O ich sposobie widzenia i przedstawienia mówiła w Trójce Maria Dłużewska, reżyser filmów o tematyce historycznej. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka strajki strajki sierpniowe 1980 Jerzy Popiełuszko Anna Popek FILM historia Polski

Śpiewać każdy może. Dlaczego warto ćwiczyć swój głos?

Prawie każdy z nas ma swojego ulubionego śpiewającego artystę. W najnowszym wydaniu audycji "Leniwe przedpołudnie" zachęcaliśmy jednak do tego, by tym razem posłuchać własnego głosu. – Każdy, komu w duszy gra, powinien zacząć śpiewać, bo nigdy nie wiadomo, czy komuś się to nie spodoba – mówiła w Trójce nauczycielka śpiewu Agnieszka Kowalska.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Anna Popek śpiew nauka śpiewu rozwój głos MUZYKA muzyka hp warsztaty

PR24 "To Lwów jest moim światem". Wzruszająca opowieść Polki z Ukrainy o życiu na uchodźstwie

- Nikomu nie życzyłabym znalezienia się w takiej sytuacji. To jest bardzo trudne, ponieważ człowiek przyrasta do korzeni, do miasta, do przyjaciół, do pracy, do okoliczności. To Lwów jest moim światem, do końca nim był, i na pewno do samego końca nim zostanie - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Polka ze Lwowa Zofia Iwanowa, która przybliżyła życie uchodźców z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Anna Popek POLSKA uchodźcy wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe polska pomoc społeczeństwo