Polskie Radio
Section05
awarie

R. Trzaskowski: współpracuję z rządem, ścieki są oczyszczane

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odnosząc się do awarii kolektora oczyszczalni "Czajka" poinformował, że rozpoczęto oczyszczanie ścieków ozonowaną wodą i nieczystości płynące do Wisły z godziny na godzinę są bardziej bezpieczne. Zapewnił również o ścisłej współpracy władz Warszawy z rządem w sprawie budowy mostu pontonowego na Wiśle. - Rozważamy puszczenie tych specjalnych rur mostem Marii Skłodowskiej, myślimy też nad innymi rozwiązaniami, o których informujemy przedstawicieli rządu - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Rafał Trzaskowski awarie zanieczyszczenie

Marek Gróbarczyk: w Wiśle jest po prostu skondensowany ściek

- Negatywnym elementem sytuacji w Warszawie jest to, że dzisiaj na Wiśle mamy około 50 centymetrów wody. Przy natężeniu wpływających ścieków w takiej ilości faktycznie jest to woda toksyczna - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Wisła rzeka Płock awarie ochrona środowiska ekologia Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi

D. Standerski: paktu senackiego raczej na pewno nie będzie

- Lewica jako pierwsza wyszła z inicjatywą, aby do Senatu iść wspólnie całą opozycją. Lokalne struktury partii nie zgadzają się jednak na pakt senacki i niestety należy pochodzić dość sceptycznie do tego, czy pakt senacki uda się w całej Polsce - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Dariusz Standerski, dyrektor programowy partii Wiosna Biedronia. 
Zobacz więcej na temat:  Wisła awarie Donald Tusk Lewica Razem Senat Sejm Wybory parlamentarne 2019 Europarlament

Prezes "wodociągów" o awarii: wszystkie jednostki zostały powiadomione

– We wtorek rano mieliśmy awarię jednego kolektora przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka". Dzień później okazało się, że również drugi kolektor przestaje funkcjonować. O incydencie były powiadomione na właściwym poziomie wszystkie nasze jednostki wewnętrzne – powiedziała prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w stolicy Renata Tomusiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa zanieczyszczenie Rafał Trzaskowski awarie mazowieckie