Polskie Radio
Section05
bieganie

"Nietypowy bieg" dla całych rodzin odbył się w Pruszkowie

"Nietypowy bieg" jest bardzo podobny do innych tego typu wydarzeń, ponieważ jest w nim zarówno linia startu jak i mety oraz pewien dystans do pokonania. Jest jednak różnica polegająca na dowolności w ustawieniu linii mety. - Dla osób, które zmagają się z różnymi zaburzeniami neurorozwojowymi (ze spektrum autyzmu, z Zespołem Aspergera, ADHD), sam już udział w biegu może być nie lada wyzwaniem. Dlatego ta ruchoma granica ma pokazać, jak różne możliwości i predyspozycje mają osoby neuroatypowe i jak łatwe do pokonania są one dla osób nie posiadających tego typu zaburzeń – mówiły w audycji Polskiego Radia Dzieciom członkinie zarządu fundacji "Pocztowy Dar". Kto mógł wziąć w nim udział i jak można było pomóc dzieciom w terapiach i późniejszym starcie w dorosłość? Zapraszamy do lektury!
Zobacz więcej na temat:  autyzm zaburzenia rozwoju neurologia dzieci Pruszków bieganie rozwój dziecka zdrowie dziecka czas wolny radio dla rodziców patronatPRD

Nietypowy bieg w Pruszkowie

17 września, w Parku Potulickich w Pruszkowie, odbędzie nieTYPOWY BIEG – bieg charytatywny organizowany przez pocztową fundację korporacyjną "Pocztowy Dar". To ostatni z cyklu biegów, z których dochód zostanie przeznaczony na terapię dla dzieci z trudnościami neurorozwojowymi. Tydzień wcześniej czyli 9 września, biegi odbyły się w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach i Krakowie. W czwartkowej (14.09) audycji "Strefa rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom posłuchać można było rozmowy z Katarzyna Polak z "Pocztowego Daru". Już wkrótce jej zapis będzie możliwy do odsłuchania w poniższym artykule.
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD radio dla dzieci bieganie

Dieta biegacza. Co jeść, aby poprawić swoje wyniki?

– Dynia i wszystkie te warzywa kapustne, które się pojawiają, mają bardzo dużo beta-karotenu o silnym działaniu przeciwutleniającym, przeciwbakteryjnym, więc zaczynamy również dbać o naszą odporność – mówi dr Hanna Stolińska-Fiedorowicz, podpowiadając jakie produkty warto wprowadzić do jesiennej diety, jeśli chcemy pozostać aktywni fizycznie.  
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łoniewski Trójka bieganie zdrowie aktywność fizyczna

Wakacje – świetny czas, aby podbudować swoją formę fizyczną. Jak to zrobić?

Praca, studia bądź domowe obowiązki: przyczyn mniej aktywnego stylu życia można znaleźć sporo. Według danych OECD Polska jest w czołówce zestawienia krajów UE, gdzie pracuje się największą liczbę godzin. A statystyki pokazują także, że w krajach, w których poświęca się więcej czasu na pracę, aktywność fizyczna mieszkańców spada. Co więc robić, aby np. wykorzystać wakacyjny czas i mimo wszystko spróbować odzyskać choć trochę formę, a może i wdrożyć się jednak do stałych treningów?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie ruch praca aktywność fizyczna trening siłowy frisbee Bartosz Bielecki Robert Grzędowski Karol Gnat Trójka

Poland Business Run: największa biegowa impreza charytatywna w Polsce

12. edycja Poland Business Run, największej biegowej imprezy charytatywnej w Polsce, odbędzie się 3 września. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych, zapisać się online i uiścić opłatę startową. Bieg odbędzie się w dwóch formułach: na miejscu w Krakowie bądź wirtualnej z aplikacją i kolejny raz zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacji i po mastektomii.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA bieganie pomoc niepełnosprawność Krzysztof Łoniewski Trójka

Ochrona przeciwsłoneczna w trakcie treningu. Jak powinniśmy zabezpieczyć skórę?

Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może wywołać niekorzystne zmiany na skórze. Z tego powodu, zwłaszcza w trakcie treningu na świeżym powietrzu, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię naszego ciała. Umożliwiają to specjalne kremy, które jednak nie zapewnią nam całkowitej ochrony.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski bieganie trening siłowy zdrowie promieniowanie