Polskie Radio
Section05
CBOS

Prof. Marciniak: młodzi ludzie zagłosują na niezależnych

- Na poziomie wyborów samorządowych młodzi ludzie nie chcą brać udziału w politycznym konflikcie - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia politolog prof. Ewa Marciniak, dyrektor Centrum Badania Opinii Społecznej. Ekspert dodała, że sama jest ciekawa, jak te preferencje przełożą się na konkretne decyzje, szczególnie w miastach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe 2024 polityka miasto CBOS kandydaci Paweł Zieliński Ewa Marciniak

Prezydent Duda z największym zaufaniem społeczeństwa. Tusk liderem rankingu... nieufności

Prezydent Andrzej Duda uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu zaufania polityków, premier Mateusz Morawiecki i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - na drugim, a szef MON Mariusz Błaszczak - na trzecim - wynika z sondażu CBOS. Największą nieufność budzi szef PO Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBOS Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Mariusz Błaszczak Jarosław Kaczyński Donald Tusk Zbigniew Ziobro zaufanie polityka

SONDAŻ PiS wygrywa wybory w przypadku samodzielnego startu. Sprawdź sondaż CBOS

Gdyby każde z ugrupowań tworzących poszczególne koalicje i bloki wystartowało w wyborach samodzielnie, to wśród zdeklarowanych uczestników wyborów najwyższe poparcie uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość (30,2 proc.). PO może liczyć na nieco ponad 20 proc. głosów. Na podium znalazłaby się też Polska 2050 Szymona Hołowni (7 proc.).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBOS sondaż polityka Sejm Prawo i Sprawiedliwość