Polskie Radio
Section05
CBOS

Prezydent Duda z największym zaufaniem społeczeństwa. Tusk liderem rankingu... nieufności

Prezydent Andrzej Duda uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu zaufania polityków, premier Mateusz Morawiecki i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - na drugim, a szef MON Mariusz Błaszczak - na trzecim - wynika z sondażu CBOS. Największą nieufność budzi szef PO Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBOS Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Mariusz Błaszczak Jarosław Kaczyński Donald Tusk Zbigniew Ziobro zaufanie polityka

SONDAŻ PiS wygrywa wybory w przypadku samodzielnego startu. Sprawdź sondaż CBOS

Gdyby każde z ugrupowań tworzących poszczególne koalicje i bloki wystartowało w wyborach samodzielnie, to wśród zdeklarowanych uczestników wyborów najwyższe poparcie uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość (30,2 proc.). PO może liczyć na nieco ponad 20 proc. głosów. Na podium znalazłaby się też Polska 2050 Szymona Hołowni (7 proc.).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBOS sondaż polityka Sejm Prawo i Sprawiedliwość

W styczniu nastąpiła poprawa nastrojów na lokalnych rynkach pracy. Znamy wyniki badania CBOS-u

W styczniu pracownicy nieznacznie gorzej oceniali sytuację w swoich miejscach pracy, minimalnie poprawiły się natomiast ich przewidywania co do przyszłości - wynika z opublikowanego sondażu CBOS. Odnotowano też polepszenie nastrojów na lokalnych rynkach pracy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca pracodawcy pracownik POLSKA CBOS przedsiębiorstwo rynek pracy społeczeństwo zatrudnienie

SONDAŻ Andrzej Duda politykiem roku 2022 w Polsce, Wołodymyr Zełenski - na świecie. Jest nowy sondaż

Zdaniem 12 proc. badanych politykiem roku 2022 w Polsce jest prezydent Andrzej Duda, 6 proc, wskazało na premiera Mateusza Morawieckiego. 20 proc. badanych uważa, że politykiem roku na świecie jest prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, 15 proc., że prezydent USA Joe Biden - wynika z sondażu CBOS.
Zobacz więcej na temat:  sondaż polityka CBOS Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski POLSKA

SONDAŻ Zjednoczona Prawica zdecydowanym liderem, spadek notowań KO. Zobacz wyniki nowego sondażu

Z październikowego sondażu CBOS wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą w niedzielę, do urn poszłoby 73 proc. respondentów. Wyborcy najwięcej głosów oddaliby na Zjednoczoną Prawicę - 30 proc. Spadek odnotowała z kolei Koalicja Obywatelska - 18 proc. i Polska 2050 Szymona Hołowni otrzymała 9 proc. poparcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm polityka sondaż CBOS wybory parlamentarne zjednoczona prawica koalicja obywatelska