Polskie Radio
Section05
choroby skóry

Alergie u zwierząt domowych. Jak pomóc naszym pupilom?

Wiosna i lato to pory roku szczególnie uciążliwe dla alergików, ponieważ stężenie pyłków w powietrzu jest w tym czasie najwyższe. O tym, jak wygląda problem alergii u zwierząt towarzyszących, czy świąd zawsze oznacza chorobę skóry i co powinno nas niepokoić w wyglądzie sierści naszego pupila, mówiła w audycji Poznajmy się, czyli Między Nami Zwierzętami lek. wet. Joanna Karaś – Tęcza.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta zwierzęta domowe alergia choroby skóry choroba pies

Negatywne emocje niszczą nas od środka

O tym, że ,,złość piękności szkodzi” wiemy ze znanego przysłowia, ale czy wiemy o tym, że złość może też przyczynić się do zawału serca, cukrzycy i rozwoju nowotworu? Z kolei zazdrość ma negatywny wpływ na pęcherzyk żółciowy. Nasze zdrowie psychiczne jest nieodłącznie związane ze zdrowiem fizycznym i choć emocji nie widać, widać ich skutki – w postaci atakujących nas chorób.
Zobacz więcej na temat:  choroba choroby nerek choroby płuc choroby skóry emocje psychologia psychoterapia smutek stres STYL ŻYCIA zdrowie

Nieletni w solarium tylko za zgodą rodzica?

Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym małoletni mogą korzystać z solarium bez ograniczeń. Posłowie chcą ograniczyć to prawo, ze względu na ryzyko zachorowania na czerniaka złośliwego i inne choroby skóry. Projekt ustawy zakłada, że osoby poniżej 18 roku życia nie będą mogły korzystać z tej usługi bez zgody przynajmniej jednego z rodziców lub prawnego opiekuna. Małoletni będzie musiał przedstawić zgodę przed każdorazowym opalaniem.
Zobacz więcej na temat:  choroby skóry czerniak złośliwy nowotwory zdrowie