Polskie Radio
Section05

dietetyczka

Jak do września zgubić kilka kilogramów? Odpowiada Paulina Ihnatowicz

Lody, gofry, mrożona kawa - latem łatwo zatracić się w jedzeniu słodkich przekąsek, a potem wskazanie na wadze zaskakuje. Razem z Pauliną Ihnatowicz rozmawialiśmy w Czwórce o letnich sposobach na odchudzanie, a także o tym, co i jak jeść, żeby potem czuć się dobrze.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka aktywność aktywność fizyczna zdrowie zdrowie i dieta dieta odżywianie zdrowe odżywianie dietetyk Piotr Galus

Waga z głowy. Jak wprowadzić "czułą dyscyplinę" i chudnąć na własnych zasadach?

Psycholożka Katarzyna Kucewicz mierzyła się otyłością III stopnia i ważyła 143 kilogramy - udało jej się schudnąć 65 kilogramów. W swojej książce "Waga z głowy" opisuje jak ważne w procesie odchudzania jest mentalne przygotowanie. - Starałam się z czułością i delikatnością podchodzić do siebie przez cały proces - mówi w Czwórce.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka kobieta edukacja otyłość zdrowie dietetyk dieta odchudzanie

Słodzone napoje. Jedna puszka dziennie to za dużo?

Nawet regularna aktywność fizyczna nie uchroni nas przed skutkami nadmiernego spożywania słodzonych napojów. – Szkodzą nam one w nadmiarze, czyli w tym wypadku będziemy myśleli o nadmiarze spożytego cukru, co przekłada się na zbyt wysoki poziom glukozy we krwi – wyjaśnia Magdalena Kartasińska-Kwaśnik, dietetyczka. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Radosław Nałęcz zdrowie zdrowie i dieta dieta napoje słodzone cukier dietetyk Magdalena Kartasińska-Kwaśnik