Polskie Radio
Section05

gastronomia

TYLKO U NAS Ceny mocno w górę, nie tylko hotele. Efekt wizyty gwiazdy

Koncerty Taylor Swift to minimum 190 mln zł zysku dla Warszawy. Niektóre hotele podniosły już ceny pięciokrotnie. Zarobią także inne sektory branży turystycznej - wyższych cen należy się spodziewać również w lokalach gastronomicznych. Eksperci zgodnie podkreślają, że tego typu wydarzeń w Polsce powinno być więcej, bo to ogromny zastrzyk finansowy dla lokalnej gospodarki. Z kolei stołeczny ratusz i policja podejmują specjalne działania, aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawną organizację tego ogromnego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Taylor Swift koncerty Warszawa zysk turystyka

Środki z KPO dla przedsiębiorców. Projekt rozporządzenia skierowany do konsultacji

W ramach KPO będzie udzielane wsparcie na dywersyfikację działalności dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z sektorów hotelarstwa, gastronomii, turystyki i kultury. Projekt rozporządzenia, które będzie podstawą prawną do udzielania pomocy, został skierowany do konsultacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA legislacja hotel turystyka Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej POLSKA małe i srednie przedsiębiorstwo