Polskie Radio
Section05
goldman sachs

ING BSK: w danych o inflacji widać pewne pozytywy. RPP podniesie stopy o 75 pkt. bazowych

W danych o inflacji widać pewne pozytywy, które są ważne dla rynków finansowych, ale nie jest to powód do zadowolenia, bo inflacja osiąga nowe rekordy – stwierdził główny ekonomista ING BSK Rafał Benecki w piątkowym komentarzu. Ekonomiści zastanawiają się teraz nie czy, tylko o ile Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA prognozy ing bank śląski goldman sachs inflacja stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej

Złe prognozy dla produkcji ropy. Decyzja o zwiększeniu wydobycia OPEC+ była niewystarczająca

Zapowiedziany w czwartek przez OPEC+ wzrost produkcji ropy nie doprowadzi do przywrócenia równowagi na światowym rynku, który już teraz zaczyna odczuwać deficyt w związku z ożywieniem popytu w Chinach - ocenili w piątkowym komentarzu analitycy Goldman Sachs. Podobnego zdania są eksperci z ING Groep.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Arabia Saudyjska ropa naftowa Giełda goldman sachs OPEC

Wpływ wojny na gospodarkę światową. Goldman Sachs wymienia najbardziej narażone kraje

Polska, Turcja, Finlandia i Holandia są najbardziej narażone gospodarczo z powodu wojny, gdy zmierzy się ich udziały w całkowitym imporcie rosyjskiej ropy - stwierdził Goldman Sachs. Według analityków, na stopień zagrożenia wpływa przede wszystkim stopień podobieństwa i różnic w eksporcie i imporcie między danym krajem a Rosją.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA goldman sachs wojna 2022 eksport import ropa naftowa gaz ziemny

"Może spełnić się bardzo wiele scenariuszy". Analitycy o cenach ropy, gazu i pszenicy

Istnieje wyraźne ryzyko osiągnięcia latem ceny 125 dolarów za baryłkę ropy - ocenili analitycy Goldman Sachs. Dalsza eskalacja konfliktu na Ukrainie prawdopodobnie spowoduje wzrost cen gazu ziemnego, pszenicy, kukurydzy i ropy naftowej w Europie - podkreślili. Może podrożeć też złoto.
Zobacz więcej na temat:  gaz ropa naftowa ceny GOSPODARKA pieniądze rynek wojna 2022 Ukraina Rosja goldman sachs