Polskie Radio
Section05
goldman sachs

Czy stopy procentowe w Polsce mogą być wyższe? Znamy opinię analityków Goldman Sachs

W Polsce istnieją uzasadnione warunki do dalszego zacieśniania polityki monetarnej przez Radę Polityki Pieniężnej - ocenił w poniedziałek Goldman Sachs. Według banku mimo "gołębiego nastawienia" prezentowanego w ostatnim czasie, RPP będzie zmuszona podwyższyć stopy procentowe do 8 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA stopy procentowe inflacja Rada Polityki Pieniężnej NBP goldman sachs

ING BSK: w danych o inflacji widać pewne pozytywy. RPP podniesie stopy o 75 pkt. bazowych

W danych o inflacji widać pewne pozytywy, które są ważne dla rynków finansowych, ale nie jest to powód do zadowolenia, bo inflacja osiąga nowe rekordy – stwierdził główny ekonomista ING BSK Rafał Benecki w piątkowym komentarzu. Ekonomiści zastanawiają się teraz nie czy, tylko o ile Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA prognozy ing bank śląski goldman sachs inflacja stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej

Złe prognozy dla produkcji ropy. Decyzja o zwiększeniu wydobycia OPEC+ była niewystarczająca

Zapowiedziany w czwartek przez OPEC+ wzrost produkcji ropy nie doprowadzi do przywrócenia równowagi na światowym rynku, który już teraz zaczyna odczuwać deficyt w związku z ożywieniem popytu w Chinach - ocenili w piątkowym komentarzu analitycy Goldman Sachs. Podobnego zdania są eksperci z ING Groep.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Arabia Saudyjska ropa naftowa Giełda goldman sachs OPEC