Polskie Radio
Section05
Jacek Ozdoba

Komisja ds. Pegasusa w okrojonym składzie. Kogo wykluczono?

Komisja śledcza do spraw Pegasusa wykluczyła z dzisiejszego posiedzenia dwóch posłów wybranych z listy Prawa i Sprawiedliwości - Mariusza Goska i Jacka Ozdobę - za notoryczne przeszkadzanie w obradach. Zeznający w piątek przed komisją prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że musi zasięgnąć opinii prawników, czy w takiej sytuacji komisja może nadal go przesłuchiwać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm komisja śledcza pegasus Jacek Ozdoba polityka

"Lex wiatrak". Jacek Ozdoba: ustawa otwiera niemieckim firmom rynek wart wiele miliardów złotych

- Ustawę wiatrakową napisali lobbyści, to widać gołym okiem. Jak zobaczyłem tę ustawę, to zastanawiałem się, kto ją podpiszę. Komisja śledcza jest dobrym rozwiązaniem, mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jacek Ozdoba (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek POLSKA Donald Tusk Trójka polityka Karol Gnat Jacek Ozdoba afera wiatrakowa

Afera wiatrakowa. Kto stoi za projektem ustawy? Seria pytań od polityków PiS

Złożony przez KO i Trzecią Drogę projekt ustawy wiatrakowej wiąże się - jak wskazują politycy PiS - między innymi z przymusowymi wywłaszczeniami ludzi, a także z zamrożeniem cen prądu, gazu i ciepła dla gospodarstw domowych tylko do końca czerwca 2024 r. Ten termin nie jest przypadkowy, albowiem będzie to już po zaplanowanych na wiosnę wyborach samorządowych, jak i po wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość energetyka GOSPODARKA OZE prąd energia elektryczna koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Polska 2050 PSL polityka Rafał Bochenek Waldemar Buda Jacek Ozdoba Piotr Müller

"Próba wybicia zębów komisji". W Sejmie głosowanie nad odwołaniem członków komisji ds. wpływów rosyjskich

W środę Sejm ma głosować nad odwołaniem członków Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022. Zgodnie z ustawą powołującą komisję, jej członków powołuje i odwołuje Sejm. - To typowo polityczny krok, który ma przykryć prawdę - ocenił minister w KPRM Jacek Ozdoba. Zdaniem posła PiS Radosława Fogla, to "próba wybicia zębów komisji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Jacek Ozdoba Radosław Fogiel

Ozdoba mówi o "absurdzie" ws. wyboru wicemarszałków. Przypomina o zarzutach korupcyjnych wobec Grodzkiego

Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, oceniając brak poparcia dla kandydatów na marszałków Sejmu i Senatu z ramienia PiS, przypomniał, że jeszcze do niedawna marszałkiem izby wyższej był Tomasz Grodzki, polityk oskarżony o przyjmowanie łapówek. - To najlepsze podsumowanie tego absurdu - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Ozdoba PiS Prawo i Sprawiedliwość polityka Senat Sejm wybory 2023 PO koalicja obywatelska Tomasz Grodzki

Ozdoba: Sikorski udaje, że jest antyrosyjski. W rządzie Tuska prowadził politykę wpisującą się w porozumienie Berlin-Moskwa

Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba podczas wizyty w Nakle nad Notecią mówił o prorosyjskiej polityce europosła Radosława Sikorskiego i Donalda Tuska. Polityk powiedział, że Radosław Sikorski, który w czasach rządów Platformy Obywatelskiej był ministrem spraw zagranicznych, próbuje zakłamywać rzeczywistość.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Sikorski Donald Tusk polityka Rosja Jacek Ozdoba

Dziś w Brukseli decyzja o niemieckich śmieciach w Polsce. Minister Moskwa: oczekujemy zabrania 35 tys. ton odpadów

Sprawą niemieckich śmieci w Polsce zajmie się dziś Bruksela. "Oczekujemy od Niemiec zabrania 35 tys. ton odpadów, które trafiły do Polski, a także poniesienia kosztów tej operacji" - poinformowała w mediach społecznościowych minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że Polacy nie mogą pokrywać kosztów utylizacji odpadów od naszych zachodnich sąsiadów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Moskwa śmieci Niemcy Bruksela Komisja Europejska Jacek Ozdoba

Wiceminister Ozdoba: nie pozwolimy, by polski podatnik płacił za niemieckie odpady

- Jesteśmy przekonani o zasadności naszej skargi i konieczności zabrania odpadów niemieckich do Niemiec. Polski rząd jest zdeterminowany, aby doprowadzić do takiego rozwiązania - podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Dodał, że Polska oczekuje od Niemiec zabrania ok. 35 tys. ton odpadów, które trafiły do naszego kraju, a także poniesienia kosztów tej operacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba Komisja Europejska odpady Niemcy GOSPODARKA

PO chciała przyjmować migrantów i blokowała budowę muru na granicy. Ozdoba: dziś Polska jest bezpiecznym krajem

- PO konsekwentnie głosuje, głosowała za tym, aby do Polski trafili nielegalni imigranci. To rząd Zjednoczonej Prawicy zatrzymał nielegalnych imigrantów - mówił Płocku (mazowieckie) wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, kandydat PiS w wyborach do Sejmu z okręgu nr 16.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigranci w Europie polityka zjednoczona prawica Jacek Ozdoba Ministerstwo Klimatu i Środowiska