Polskie Radio
Section05
protesty górników

Poseł PiS: Tusk stosował wobec protestujących górników metody rodem z Białorusi

- Wszyscy mamy bardzo dobrze przed oczami strzelających policjantów z broni gładkolufowej do bezbronnych, ratujących swoje miejsca pracy górników. Takie zdjęcia widzieliśmy, chociażby z Majdanu czy z Białorusi. Ten sam sposób i ten sam mechanizm stosował Donald Tusk - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł PiS Paweł Rychlik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska górnicy protesty górników Jerzy Jachowicz

Poseł PiS: składam pozew przeciwko Tuskowi. B. premier twierdzi, że "nikt nie strzelał do górników"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Matusiak złożył w Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi oskarżając lidera PO o kłamstwa w sprawie rannych górników w lutym 2015 roku. Zdaniem byłego premiera podczas interwencji policji wobec protestujących górników żaden z nich nie został ranny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka górnictwo Donald Tusk jastrzębska spółka węglowa protesty górników

"Opozycji wydaje się, że pamięć ludzka jest krótka". Rzecznik NSZZ "Solidarność" o protestach górniczych w 2015 r.

- Komuniści mówili o manifestacjach "Solidarności", że to łobuzeria czy grupy przestępcze. To jest tego typu narracja. To są ludzie, którzy mają się czego wstydzić, którzy zrobili bardzo dużo złych rzeczy - mówił Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność", komentując wypowiedzi przedstawicieli opozycji ws. protestów górniczych w 2015 r.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska Magdalena Złotnicka jastrzębska spółka węglowa protesty górników Solidarność

"Buduje szerszy kontekst polityczny". Dr Dawid Piekarz o proteście Solidarności przed TSUE

- Protest rozegrał się w pewnej płaszczyźnie teatralnej, bo z jednej strony związkowcy mówią, że zamykają TSUE jednoosobowo, z drugiej strony widzieliśmy te straszne zasieki, wozy pancerne. (...) . Natomiast on tak naprawdę buduje pewien polityczny kontekst - mówił w Polskim Radiu 24 dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica, komentując protest związkowców przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Drozda ŚWIAT Europa Unia Europejska kopalnia Turów protest protesty górników Solidarność

Jadwiga Wiśniewska: mamy sygnał, że Czesi chcą powrócić do rozmów ws. Turowa

- PiS jest w grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów razem z ODS-em, czeską partią, która tworzy zwycięski blok w Republice Czeskiej. Rozmawiamy również z Regionem Liberadzkim. I z całą pewnością do tych rozmów powrócimy, bo ze strony Polski jest gotowość zawarcia z Czechami porozumienia - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Solidarność kopalnia Turów górnictwo protest protesty górników Mirosław Skowron Jadwiga Wiśniewska