Polskie Radio
Section05

Joanna Siedlecka

Polskie Radio 24 Po zabójstwie lekarza. "Obniżono kryteria przyjęć do służby więziennej"

- To kwestia tego, że człowiek otrzymuje władze, otrzymuje broń, nie będąc do końca przeszkolonym i nie licząc się specjalnie z odpowiedzialnością. Prawdą jest, że obniżono kryteria przyjęć do służby więziennej czy do policji. Skutki tego widzieliśmy m.in. podczas demonstracji przeciwko wyrokowi TK - mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Siedlecka ("Polityka").
Zobacz więcej na temat:  polityka służba więzienna służba zdrowia Kraków zabójstwo

Włodzimierz Odojewski. Pisarz, radiowiec, tajny współpracownik

Jego dzieła to jedne z najważniejszych osiągnięć polskiej prozy. Pisarz w bezkompromisowy sposób poruszał tematy, które nie w smak były komunistom. W swym życiorysie Włodzimierz Odojewski ma jednak hańbiący rozdział współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  Włodzimierz Odojewski pisarz Wołyń proza Kazimierz Orłoś Jarosław Iwaszkiewicz Maria Dąbrowska Jerzy Krzysztoń Zbigniew Herbert IPN służba bezpieczeństwa Instytut Pamięci Narodowej PRL bezpieka literatura książki HISTORIA

Nagrody Mediów Publicznych 2021: muzyka Skrzeka otwiera niebo

Halina Frąckowiak wygłosiła laudację na cześć laureata Nagrody Mediów Publicznych 2021 w kategorii Muzyka. O twórczości Józefa Skrzeka mówiła, że "gra tak, że niebo się otwiera, a stamtąd płynie muzyka z duszy". Retransmisja Gali dziś (we wtorek 30 listopada) w radiowej Jedynce oraz na stronach Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA MUZYKA literatura Józef Skrzek Halina Frąckowiak Piotr Semka Trójka

Joanna Siedlecka laureatką nagrody im. Józefa Mackiewicza

Joanna Siedlecka otrzymała w Święto Niepodległości prestiżową nagrodę im. Józefa Mackiewicza za książkę „Biografie odtajnione - z archiwów literackich bezpieki”. Wyróżnienia otrzymały książki Piotra Semki „My, reakcja. Historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956” oraz Doroty Heck „Recenzje bez cenzury”.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Stanisławczyk historia Polski Józef Mackiewicz KULTURA literatura Piotr Semka