Polskie Radio
Section05
Kamerun

Mroczna historia Simona Mola. Maja Narbutt: świadomie zarażał HIV, oddawał chorobę

Kameruńczyk podawał się w Polsce za pisarza, działacza praw człowieka i uciekiniera z Afryki. Zrobił karierę i stał się twarzą walki z prześladowaniami mniejszościowymi. Potem wyszło na jaw, że w absolutnie świadomy sposób zarażał Polki wirusem HIV. O sprawie Simona Mola mówiła w audycji "W cieniu afer" Maja Narbutt, dziennikarka śledcza ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  HIV AIDS Kamerun

"Z pomocą dla Kamerunu" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Daria Mejnartowicz w czerwcu wyjechała do Kamerunu. W ramach projektu wraz z miejscową fundacją Helping Hands Cameroon prowadziła na terenie Bangem District Hospital oraz miasteczka kampanię informacyjną o raku piersi. Poprowadziła wykłady i zajęcia warsztatowe dla pielęgniarek, kobiet. Poza projektem raka piersi, jako część działań prewencyjnych i służących utrzymaniu zdrowia, zorganizowała zawody sportowe dla uczennic i uczniów lokalnych szkół (rozgrywki piłki nożnej oraz piłki ręcznej.
Zobacz więcej na temat:  Kamerun

Chrześcijaństwo a tradycyjne religie obecne w Kamerunie

– Kamerun to mieszanka przedstawicieli rozmaitych sekt, a także odłamów chrześcijaństwa oraz islamu – powiedziała dominikanka siostra Tadeusza Frąckiewicz, autorka książki „Bajki kameruńskie”. W audycji „Życie z duszą, czy bez?” rozmowa m.in. o relacjach i przenikaniu się chrześcijaństwa z tradycyjnymi religiami plemion afrykańskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kamerun chrześcijaństwo Afryka religia

Simon Mol. "To jak historia Nikodema Dyzmy"

Kameruńczyk podawał się w Polsce za pisarza, działacza praw człowieka i uciekiniera z Afryki. Zrobił karierę i stał się twarzą walki z prześladowaniami mniejszościowymi. Potem wyszło na jaw, że w absolutnie świadomy sposób zarażał Polki wirusem HIV. O sprawie Simona Mola mówiła w Kulisach Spraw Maja Narbutt, dziennikarka śledcza (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  HIV AIDS Kamerun Michał Majewski przestępczość Kulisy Spraw oszustwa