Polskie Radio
Section05

katolicyzm

Św. John Henry Newman - jak zmienił Wielką Brytanię?

13 października został kanonizowany kard. John Henry Newman - angielski konwertyta z anglikanizmu i przyszły doktor Kościoła. Choć Newman dostrzegał słabości katolików, to poprzez swoje badania przekonał się i nie miał wątpliwości, że „Boże Objawienie zostało zachowane w ciągu wieków i wiernie przekazane ludziom dzięki Tradycji Kościoła katolickiego”. Jaki wpływ ma ta kanonizacja na cały Kościół i co zmieniło się w Kościele w Wielkiej Brytanii po tym doniosłym wydarzeniu?
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo Kościół wiara religia miłość śmierć

Ks. A. Majewski: Kościół musi mieć oblicze misyjne

- Papież wie, że Kościół musi wychodzić do ludzi. Wizyty Franciszka w Tajlandii i w Japonii mają także wymiar misyjny. Papież jedzie tam po to, aby umacniać braci w wierze i z pewnością ma świadomość misyjności całego Kościoła - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Andrzej Majewski z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Kościół papież Franciszek ŚWIAT Tajlandia Japonia Azja Andrzej Majewski Ryszard Gromadzki

Przewodniczący KEP: kard. Wyszyński był zapatrzony w Maryję

- Prymas Wyszyński widział w Maryi Jasnogórskiej nadzieję na zwycięstwo Kościoła w Polsce - przypomniał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas zebrania plenarnego biskupów na Jasnej Górze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół Kościół katolicki religia Stanisław Gądecki Episkopat Polski Stefan Wyszyński beatyfikacja aktualności katolickie chrześcijaństwo beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego

Dr Sebastian Duda: Kościół w Niemczech nie upodobni się do kościoła luterańskiego

- Zagrożenie "protestantyzacją" w Niemczech jest nieco mniejsze niż nam się wydaje. Niemcy mają większą świadomość co do katolickiego rozumienia pewnych spraw. Nie widzę niebezpieczeństwa, że Kościół katolicki w Niemczech upodobni się do kościoła luterańskiego - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Duda, teolog, filozof, publicysta. Gościem audycji był również ks. prof. Andrzej Kobyliński z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kościół Niemcy wiara Tomasz Terlikowski