Polskie Radio
Section05
Adwent

Kalendarz adwentowy i jego historia

Kiedyś występowały jedynie w formie kolorowych, płaskich pudełek z dwudziestoma czteroma okienkami z mleczną czekoladką w środku. Dziś przybierają najróżniejsze formy. Kalendarz adwentowy, bo o nim mowa, można kupić zarówno w sklepie, jak i online. Można też wykonać go samodzielnie, przy okazji angażując całą rodzinę.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Piotr Firan kalendarz Adwent Boże Narodzenie święta Martyna Masztalerz dzieci rodzice słodycze czekolada

Ernest Bryll: istotne jest to, by być razem i utrzymywać więzi

- Naprawdę istotne jest to, że jesteśmy razem. Trzeba odgrzebywać, wyrywać wszystko to, co pamiętamy z bycia razem, i próbować to utrzymać. Teraz trzeba utrzymać więź za wszelką cenę. Uczyć się być z innymi, nawet jeśli jest między nami duża odległość - podkreślił w Polskim Radiu 24 Ernest Bryll. Gościem audycji była także żona poety Małgorzata Goraj-Bryll. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Polskie Radio 24 Adwent

Pająki i ozdoby ze słomy - warsztaty Olgi Budzan

„Zanim ubrało się choinkę, trzeba było nie tylko zrobić nowe ozdoby, ale i przejrzeć stare, ewentualnie je ponaprawiać. Był to jeden z elementów przygotowań do Świąt” – mówiła Olga Budzan. Wrocławska artystka-plastyk, przygotowała rodzinne warsztaty plastyczne z robienia tradycyjnych zabawek i ozdób świątecznych ze słomy. Odbędą się online, jest szansa dołączyć z każdego zakątka Internetu!
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Adwent Piotr Kędziorek

Ostatni dzień głosowania w konkursie Nasze Muzyczne Źródełko!

Święta Łuca dnia przyrzuca… to stare przysłowie, które przypomina, że od dzisiejszego dnia, wg dawnych wierzeń, zaczyna przybywać dnia, a Słońca jest coraz więcej! O świętowaniu dnia św. Łucji, ale też św. Tomasza i przygotowaniach do Godnich Świąt mówili Brygida Sordyl i Kuba Gołdyn. Kaja Prusinowska opowiadała nam historie o ogniu, piecach, Piecuchu i piecuszku. Natomiast Ola z przedszkola Akademia Sztuk Dziecięcych pytała o sposoby mierzenia czasu na dawnej wsi.
Zobacz więcej na temat:  dzieci folk folklor Hanna Szczęśniak Piotr Kędziorek Adwent

Tylko u nas Wojna Postępu z Dekalogiem. Prof. Chrostowski o uniwersalności przykazań

Liberalno-lewicowe środowiska robią wszystko, by podważyć i zmarginalizować Dekalog. Dziesięć przykazań stoi bowiem w opozycji do tego, co narzuca świat. W efekcie wiele osób deklarujących się jako chrześcijanie często nie wie, czego one w rzeczywistości dotyczą. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi udziela w swojej najnowszej książce „Dekalog” ks. prof. Waldemar Chrostowski.
Zobacz więcej na temat:  Waldemar Chrostowski Adwent Kościół katolicki chrześcijaństwo KULTURA Jezus Chrystus Biblia