Polskie Radio
Section05
konwencja PiS

Ekspert: PiS pokazuje, że jest wiarygodną partią

- Podczas konwencji PiS pojawiły się propozycje, które utrwalają poparcie dla partii rządzącej. Pokazują, że PiS realizuje jeden program, ale cały czas go modyfikuje, uzupełnia o nowe elementy, zgodnie z możliwościami makroekonomicznymi i potrzebami dużych grup społecznych – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny z Instytutu Nauk Politycznych UW.
Zobacz więcej na temat:  konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość polityka Nowa Piątka PiS

Konwencja PiS. Komentarze młodych polityków

Propozycje programowe przedstawione na konwencji Prawa i Sprawiedliwości komentowali w Polskim Radiu 24: Julia Polakowska (Młodzi dla Wolności, sekcja młodzieżowa partii Korwin Koalicja ProPolska), Bartosz Stachecki (Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości),  Michał Jurek (Młodzi Demokraci Platforma Obywatelska),  Jarosław Bieliński (Klub młodych Kukiz’15), Remigiusz Lesiuk (Forum Młodych Ludowców PSL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego konwencja PiS Nowa Piątka PiS

Publicysta o propozycjach PiS: trudno o coś mocniejszego

– Jeżeli społeczeństwo odczuje zapowiedziane benefity, to nawet cała zjednoczona opozycja nie będzie w stanie przekonać wyborców – zauważył Marcin Makowski z tygodnika "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi programowych Prawa i Sprawiedliwości, które przedstawiono podczas sobotniej konwencji partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory do Parlamentu Europejskiego Nowa Piątka PiS

Antoni Macierewicz: PO jest zdolne wycofać najlepsze reformy

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja PiS. Politycy zaprezentowali nowe filary programu. Wśród nich znalazły się m.in. rozwiązania dla młodych, seniorów i rodzin. - Jeśli Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło w przyszłej kadencji, to program społeczny będzie rozwijany. Praktyka rządów PO i PSL-u oraz rządów liberalno-lewicowych ostatnich 20 kilku lat pokazała, że oni są zdolni wycofać nawet najlepsze reformy – powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  konwencja PiS Antoni Macierewicz Prawo i Sprawiedliwość program 500+ POLSKA Nowa Piątka PiS

500+ od pierwszego dziecka, "13" dla emerytów, zmiany w PIT. Główne punkty konwencji PiS

- 500+ na pierwsze dziecko to kluczowy punkt nowego programu wyborczego PiS - ogłosił podczas sobotniej konwencji w Warszawie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiedział również pomoc dla ludzi młodych, do ukończenia 26 roku życia i najniższą emeryturę w wysokości 1100 złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS konwencja PiS Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Beata Szydło Nowa Piątka PiS

TYLKO U NAS Konwencja programowa PiS. Komentarze publicystów

Podczas konwencji prezes PiS zapowiedział wprowadzenie od 1 lipca 500+ od pierwszego dziecka. Podkreślił też, że PiS pomoże "młodym ludziom wchodzącym w życie". Zapowiedział, że dla młodych, do 26. roku życia nie będzie podatku PIT dla pracowników. Propozycje programowe PiS komentowali w PR24: Tadeusz Antoniak  (działacz polonijny), Andrzej Rafał Potocki (tygodnik Sieci), Przemysław Harczuk (Do Rzeczy), Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna) oraz działacz NSZZ "Solidarność" Andrzej Rozpłochowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość Parlament Europejski Unia Europejska Jarosław Kaczyński program 500+ emerytura zjednoczona prawica