Polskie Radio
Section05
literatura dziecięca

"Pilotka" - każdy może być kim chce

Astronautka, agentka, strażaczka, tramwajarka i inne matki PRL... "Poławiacze Pereł" to wydawnictwo małe, niszowe, ale rozpoznawalne na rynku czytelniczym - sięgające po znakomite książki dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Zamierzeniem “Poławiaczy” jest prezentować książki uniwersalne, ponadczasowe. W "Kulturalnej strefie” Martyna Chuderska rozmawiała o książce „Pilotka”.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca edukacja książki

"Słowik i Babka Natura". Premiera w teatrze Andersena w Lublinie

Spektakl familijny opowiada o Babci Dorze, która całe życie żyła w zgodzie z naturą, mając przy sobie gęś i świnkę. Niestety po śmierci Dziadka nie może mieszkać już sama i musi przeprowadzić się do miasta, do swojej rodziny. Rodzi to wiele nieporozumień, z którymi domownicy muszą sobie poradzić. Premiera spektaklu już w najbliższą sobotę. Patronem medialnym jest Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca spektakl

"Czy umiesz gwizdać, Joanno?" Na małej scenie o wielkich sprawach

Ulf ma już dziadka i ciągle opowiada, jak jest z nim fajnie. Bertil też marzy o tym, żeby mieć dziadka. A pełno dziadków jest w domu starców. Więc Ulf go tam zabiera. Tak rozpoczyna się historia międzypokoleniowej przyjaźni dużego i małego człowieka.Temat bliski i dzieciom, i dorosłym. Czasami dość trudny. "Czy umiesz gwizdać, Joanno?" - to piękna historia o radości bycia razem i o pożegnaniu. Opowiadanie Ulfa Starka, jednego z najbardziej cenionych i lubianych szwedzkich autorów książek dla dzieci, zostało właśnie przeniesione na deski warszawskiego  teatru "Guliwer". 
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca

Witajcie w naszej bajce - przygoda z "Bajką Pana Kleksa"

Które z miejsc  chcielibyście odwiedzić? Międzybajkowe Biuro Podróży, Kawiarnię Meluzyna a może po prostu Kuchnię Pana Kleksa? W "Kulturalnej Strefie" wróciliśmy do rozmowy o wyjątkowym  miejscu w Katowicach, które samemu będzie można zobaczyć już 5 grudnia. Wtedy właśnie otwiera się Wytwórnia Kultury Nauki i Zabawy, i zaprosi do przygody z "Bajką Pana Kleksa".
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca dzieci