Polskie Radio
Section05
literatura dziecięca

Witajcie w naszej bajce - przygoda z "Bajką Pana Kleksa"

Które z miejsc  chcielibyście odwiedzić? Międzybajkowe Biuro Podróży, Kawiarnię Meluzyna a może po prostu Kuchnię Pana Kleksa? W "Kulturalnej Strefie" wróciliśmy do rozmowy o wyjątkowym  miejscu w Katowicach, które samemu będzie można zobaczyć już 5 grudnia. Wtedy właśnie otwiera się Wytwórnia Kultury Nauki i Zabawy, i zaprosi do przygody z "Bajką Pana Kleksa".
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca dzieci

Tajemnicza dwuosobowa postać w Kulturalnej strefie

W ”Kulturalnej Strefie” Martyna Chuderska rozmawiała  o ”Małym Skrzyżowaniu Kultur” i o koncercie ”Jerza Igora” w którym będzie można wziąć udział ostatniego dnia festiwalu. Gośćmi w studiu byli Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow - dwuosobowy zespół z Warszawy. Artyści, którzy wyrośli z  muzyki alternatywnej, a w 2013 roku nagrali ”Królewicza” - swoją pierwszą piosenkę dla dzieci.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca

Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu - premiera

”Jesteśmy w Teatrze Andersena. Proszę siąść wygodnie, oglądać spektakl, a na końcu – bić brawo!” - taką zachętę przed każdą sztuką teatralną mogą usłyszeć widzowie teatru Andersena w Lublinie. W ”Kulturotece” usłyszeć można było relację z premiery przedstawienia, bardzo ciepło przyjętego przez dzieci i dorosłych: ”Z głową w chmurach czyli o żyrafie, która szukała deszczu”.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca spektakl

Edward Niziurski: "Patrzę na świat oczami dziecka"

- Wszystkie moje pomysły są wzięte albo z moich przeżyć szkolnych albo z tego, czego nie przeżyłem, ale chciałem przeżyć - opowiadał w Polskim Radiu w wywiadzie w 1966 roku. Najbardziej zasłynął z literatury przeznaczonej dla młodzieży i dzieci, ale to tylko fragment jego bogatej twórczości.
Zobacz więcej na temat:  Edmund Niziurski literatura młodzież pisarz pisarze i poeci proza HISTORIA literatura polska literatura przygodowa literatura dziecięca