Polskie Radio
Section05
lotnisko w Modlinie

Modlin: były podejrzenia o podłożeniu bomby w samolocie. "Sytuacja jest już opanowana"

- Około trzech godzin trwała akcja służb na lotnisku w Modlinie, w związku z podejrzeniem o podłożeniu ładunku wybuchowego w samolocie, który wylądował z Włoch - przekazał mł. kpt. Paweł Plagowski z PSP w Nowym Dworze Mazowieckim. - Nikomu nic się nie stało. Sytuacja jest już opanowana - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lotnictwo lotnisko w Modlinie Modlin regiony mazowieckie Warszawa służby i bezpieczeństwo

Lotniczy armagedon: zobacz, jak koronawirus uderzył w światowych przewoźników i lotniska

2020 r. zapisze się w historii ruchu lotniczego jako najgorszy od dekad, czego znakiem rozpoznawczym będzie nie tylko drastyczne – dochodzące do 80-90 procent zmniejszenie liczby pasażerów w samolotach oraz na lotniskach, ale i olbrzymie cięcia oszczędnościowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo samoloty turystyka koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa lotnisko w Modlinie

Podejrzany pakunek na lotnisku w Modlinie. Ewakuacja pasażerów

Jak poinformował portal tvp.info, niemal 250 pasażerów zostało ewakuowanych z terminala odlotów na lotnisku Warszawa-Modlin. – Na parkingu pozostawiono bez opieki czarną reklamówkę, została zbadana przez pirotechników – jest bezpieczna – przekazała portalowi Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Zobacz więcej na temat:  Modlin Warszawa lotnisko w Modlinie POLSKA regiony mazowieckie

KOMENTARZ Mikołaj Wild: port w Radomiu przewidziany dla czarterów

- Zależy nam na stworzeniu takiego lotniska od podstaw, które będzie w stanie sprostać wymogom rosnącego rynku lotniczego. Nie mamy takiej gwarancji w Modlinie, a posiadamy w Radomiu, bo tamtejszy obiekt jest w całkowitej dyspozycji Państwowych Portów Lotniczych - tak wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild wyjaśnia decyzję rządu o rozbudowie lotniska w mieście nad rzeką Mleczną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radom lotnisko w Modlinie port lotniczy centralny port komunikacyjny ministerstwo infrastruktury

Lotnicza mapa Polski: przybywa pasażerów, do gry wchodzi CPK

Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z wykluwaniem się nowej mapy rynku lotniczego w Polsce. Po dominacji lotniska warszawskiego, następnie rozbudowie lotnisk regionalnych i przejmowaniu przez nich połączeń nie tylko krajowych, ale i zagranicznych, w puzle ruchu lotniczego włączany jest Centralny Port Lotniczy, sytuowany jako hub w naszej części Europy.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo lotnisko w Modlinie Warszawa GOSPODARKA