Polskie Radio
Section05
Marlena Maląg

"Systematycznie dostarczane są środki ochrony". Marlena Maląg zapowiedziała dalszą pomoc dla DPS-ów

Samorządy otrzymują wsparcie w zabezpieczaniu pracowników i podopiecznych Domów Pomocy Społecznej - zapewnia minister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową. Marlena Maląg podkreśliła, że pierwsza transza środków do DPS-ów i innych placówek pomocy społecznej została juz przekazana.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny Marlena Maląg koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 choroby zakaźne POLSKA

Program Mama 4+. Bo wychowywanie dzieci to też duży wysiłek

To forma docenienia trudu rodziców, którzy wychowali kilkoro dzieci i nie zawsze mieli możliwość wypracowania sobie prawa do emerytury. Program Mama 4+, przewidujący wypłatę tzw. matczynych emerytur, to jeden z filarów polityki społecznej i prorodzinnej Zjednoczonej Prawicy. - Nasza polityka to nie tylko inwestowanie w rodziny z małymi dziećmi, ale też wspieranie osób, które włożyły wiele trudu w wychowanie większej liczby dzieci, a dzisiaj żyją na granicy ubóstwa - podkreśla minister rodziny Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  rodzina emerytura dzieci Andrzej Duda Marlena Maląg Elżbieta Rafalska macierzyństwo 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy

Jak pandemia wpłynęła na zatrudnienie? GUS przedstawi dane dotyczące bezrobocia w marcu

Główny Urząd Statystyczny poda w piątek dane na temat bezrobocia w marcu. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała w czwartek w Polskim Radiu, że dane z urzędów pracy nie wskazują na wzrost bezrobocia w marcu. W lutym stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie 5,5 procent.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo bezrobocie pandemia Koronawirus w Polsce Marlena Maląg GOSPODARKA Główny Urząd Statystyczny gus

Minister rodziny: obserwujemy rynek pracy, mamy przygotowanych kilka wariantów

- Przygotowujemy mechanizmy, by było płynne przejście osób bezrobotnych z branż, które redukują zatrudnienie do takich, które potrzebują wsparcia, pracowników. Będziemy dążyć do maksymalnej aktywizacji bezrobotnych - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg POLSKA Ministerstwo Rodziny społeczeństwo tarcza antykryzysowa bezrobocie praca GOSPODARKA Krzysztof Świątek

Marlena Maląg: będą dodatkowe pieniądze dla pracowników DPS i niezmienione zasady wypłaty 500+

- Nie ma jeszcze przygotowanych nowych rozwiązań dotyczących dalszego uelastyczniania zatrudnienia. Z obecnych przepisów tarczy antykryzysowej wynika już możliwość skrócenia dobowego wypoczynku czy wydłużenia godzin pracy - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" w PR24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.  
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Ministerstwo Rodziny Marlena Maląg GOSPODARKA

Pewne jak 500+. W dobie koronawirusa nie ma obaw o programy społeczne

Władze zapewniają, że mimo zamieszania spowodowanego pandemią koronawirusa i spodziewanego wzrostu obciążeń finansowych nie będzie żadnych problemów z wypłatą świadczeń na dzieci. Jak mówi minister rodziny Marlena Maląg, program Rodzina 500+ jest realizowany od czterech lat i będzie funkcjonował dalej.
Zobacz więcej na temat:  500+ Marlena Maląg Andrzej Duda koronawirus Rodzina 500+ rodzina społeczeństwo POLSKA