Polskie Radio
Section05
miłość online

Ekspertka: szukając miłości w internecie, skupmy się na prawdzie

- Wśród użytkowników portali randkowych cenione są autentyczność, dystans do siebie i poczucie humoru. Zachęcałabym do tego, żeby pisać o sobie prawdę, bo wizja naszego "ja" realnego i tak wyjdzie szybko na jaw. To "ja" idealne, czyli jak sama chciałabym siebie widzieć, wykreowane w internecie, może zupełnie nie sprawdzić się w rzeczywistości. I będzie klapa - mówiła w "Czterech porach roku" dr Kamila Kacprzak-Wachniew z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  miłość online miłość internet Daniel Wydrych poradnik

"Nie przyjmujemy zgłoszeń poniżej 30 roku życia". Właścicielka biura matrymonialnego o realiach działalności

- Głównym warunkiem przyjęcia zgłoszenia do biura matrymonialnego jest status osoby bez związku. Chodzi przede wszystkim o to, żeby potwierdzić swój stan wolny. Drugą rzeczą jest pełnoletniość. Nie przyjmujemy także zgłoszeń poniżej 30 roku życia - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agata Sybilska, właścicielka biura matrymonialnego.
Zobacz więcej na temat:  miłość online małżeństwo randki kobieta mężczyzna POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 STYL ŻYCIA

Trudy związków na odległość w czasach pandemii [POSŁUCHAJ]

Zawieszone połączenia lotnicze, testy na obecność koronawirusa i obowiązkowa kwarantanna. Podróże w pandemii nie należą do łatwych. Co z tymi, którzy żyją w związkach na odległość i od wielu miesięcy nie mogą spotkać się z ukochaną osobą, która mieszka w innym kraju? Jak sobie radzić z rozłąką? – O tym w reportażu Antoniego Rokickiego "Miłość na odległość".
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki Trójka społeczeństwo reportaż miłość miłość online pandemia