Polskie Radio
Section05

mistrzostwa świata

Mistrzostwa Świata w siatkówce. Ireneusz Mazur komentuje przebieg turnieju

W piątek rozpoczęły się mistrzostwa świata w siatkówce. W dotychczas rozegranych meczach broniący tytułu polscy siatkarze pokonali w Katowicach Bułgarów 3:0 (25:12, 25:20, 25:20). Dia biało-czerwonych był to pierwszy mecz grupy C. Przebieg turnieju i mecze polaków komentował w Polskim radiu 24 były trener reprezentacji Polski w siatkówce Ireneusz Mazur.
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka Grzegorz Nowaczyk

MŚ w siatkówce. Ireneusz Mazur: nasza broń to wszechstronność i niekonwencjonalność

- Wierzę głęboko w to, że Polska znajdzie się w finale Mistrzostw Świata w siatkówce. Uważam, że naszą drużynę stać na to, by zdobyć medal. Natomiast twardymi kandydatami do złota są Francuzi i Amerykanie - ocenił w Polskim Radiu 24 były trener kadry Ireneusz Mazur. Jego zdaniem "najsilniejszą bronią Polaków jest wszechstronność i niekonwencjonalność".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Katowice

Nordic walking: sport dla każdego

Polska stała się potęgą nordic walkingu. Coraz więcej widać osób maszerujących z kijkami, coraz więcej jest organizowanych imprez poświęconych właśnie temu sportowi. W piątek, 17 czerwca, w Kopalinie w gminie Choczewo, rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Nordic Walkingu. Na trzydniowej imprezie pojawią się m.in. Marko Kantaneva, który jako pierwszy opisał nordic walking, oraz mistrz świata i mistrz olimpijski w chodzie, Robert Korzeniowski. Oprócz emocji sportowych organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Piotr Firan Trójka