Polskie Radio
Section05
mural

Jest wystawa, ale nie ma murali: twórczość Sainera w gdańskim Muzeum Narodowym

Wystawa Sainera (Przemysława Blejzyka) w gdańskim Muzeum Narodowym przyciąga wielu zainteresowanych. Nie ma na niej jednak ulicznych murali, które przyniosły polskiemu artyście międzynarodową sławę, jeszcze zanim ukończył ASP w Łodzi. Co więc można zobaczyć na wystawie "SAINER. KOL∞R"? 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA malarstwo sztuka miejska multimedia wystawa Muzeum Narodowe w Gdańsku mural Justyna Grabarz Trójka

PR24 "Towarzystwo niepokornych". Izabela Bogucka o muralu gen. Janusza Brochwicz-Lewińskiego

Z inicjatywy Fundacji im. gen. dyw. Janusza Brochwicz-Lewińskiego ps. Gryf i dzięki życzliwości ks. Krzysztofa Stosura na ścianie Domu Parafialnego Sanktuarium św. Faustyny przy parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie powstaje mural patriotyczny. O szczegółach tego projektu opowiedziała w Polskim Radiu 24 Izabela Bogucka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 mural KULTURA

Mural upamiętniający wybitnych mieszkańców Warty

Warta to niewielkie miasteczko, którego korzenie sięgają XIII wieku, położone nad rzeką o tej samej nazwie. Stąd pochodzą m.in. słynny pilot Stanisław Skarżyński oraz znany, choć kontrowersyjny artysta Stanisław Szukalski. I, wraz z innymi znamienitymi mieszkańcami Warty, znaleźli się na muralu "Historia wspaniałych zwykłych ludzi", który niedawno powstał w centrum miasta.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Cygler KULTURA mural Warta

Edward Lutczyn – od ośmioletniego karykaturzysty do rysownika "niewalczącego"

Niedawno został odsłonięty jego mural w MSCW Elektrownia w Radomiu. Artysta zdziwił się, ujrzawszy swoje "paski" w skali billboardu. Dla Edwarda Lutczyna liczy się (i liczył od zawsze) dystans wobec rzeczywistości – czy to PRL-owskiej, czy obecnej. – Nigdy nie byłem walczącym rysownikiem, który gniewa się i burczy, ale widocznie nie miałem takiej wewnętrznej potrzeby. Rysowałem to, co dyktowało mi serce – mówił w "Klubie Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Małkowska Klub Trójki KULTURA SZTUKA komiks komiksy media mural Radom Edward Lutczyn