Polskie Radio
Section05
musical

Andrzej Danek: Broadway jest fascynujący pod każdym względem

Pierwsze wydanie audycji "W antrakcie" Malwina Kiepiel i Magdalena Kuydowicz poświęciły m.in. spektaklom, na które warto czekać w 2023 roku. Ale jak zwykle zaprosiły także gości. Pierwszym był przybysz prosto z Ameryki: Andrzej Danek, ceniony muzyk, instrumentalista, aktor, producent muzyczny i kompozytor. A także człowiek filmu: współtworzył muzykę do serialu "Empire" i pracował przy filmie biograficznym o Arecie Franklin.
Zobacz więcej na temat:  Magda Kuydowicz Malwina Kiepiel KULTURA TEATR Broadway musical Trójka

Polscy naśladowcy Presleya, czyli Elvis wiecznie żywy

Elvis żyje! I nie jest to zdanie zwolenników szalonych teorii konspiracyjnych, lecz opinia osób takich jak Michał Milowicz czy Piotr Skowroński, którzy wokół postaci Króla Rock and Rolla zbudowali swe własne kariery. Dziś mija dokładnie 66 lat od premiery drugiego albumu Presleya, zatytułowanego po prostu "Elvis".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Cygler Elvis Presley MUZYKA musical Michał Milowicz Piotr Skowroński

Włodek Pawlik: "Irena" opowiada o heroicznej odwadze Sendlerowej

Na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, 26 sierpnia, miała miejsce światowa prapremiera "Ireny" - musicalu o losach Ireny Sendlerowej, Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata. - Historia jest typowym dramatem, opowiadającym o uwikłaniach i wspaniałej postawie. O heroicznej odwadze Ireny Sendlerowej - mówi Włodek Pawlik, odpowiedzialny za muzykę do produkcji.
Zobacz więcej na temat:  Włodek Pawlik Paweł Sztompke musical Irena Sendlerowa sprawiedliwi wśród narodów świata historia Polski