Polskie Radio
Section05
odeszli 2022

Jacek Bromski: Emilian Kamiński był oddany swojej pracy całym sercem

- To była jego pasja. Cała ta historia, i Teatru Kamienica, i przedtem tych tajnych spektakli, których niewiarygodną ilość odbył w prywatnych mieszkaniach w stanie wojennym. Poza tym był dobrym człowiekiem po prostu. Dobrym i utalentowanym. Bardzo smutno, że odszedł, i to w takim momencie - mówił reżyser Jacek Bromski w audycji specjalnej poświęconej Emilianowi Kamińskiemu. Wybitny aktor zmarł w drugi dzień świąt w wieku 70 lat.
Zobacz więcej na temat:  Emilian Kamiński odeszli 2022 Dwójka Małgorzata Szymankiewicz Jacek Bromski Ewa Dałkowska KULTURA

PR24 "Marzyciel i wspaniały wizjoner". Janusz Kukuła o Emilianie Kamińskim

- Kochał Warszawę, tak jak Warszawa pokochała jego. Jego teatr i on sam miał wielu wielbicieli. To nie odejdzie, będzie trwało. Takie postaci zapisują się na trwałe nie tylko w historii miasta, ale i kultury - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo KULTURA Emilian Kamiński aktor TEATR FILM śmierć odeszli 2022 W POLSKIM RADIU POLSKA

PR24 "Wspaniały, odważny, pomysłowy". Artyści wspominają Emiliana Kamińskiego

- Emilian Kamiński własnym, straszliwym kosztem stworzył Teatr Kamienica. (...) Coś cudownego - ten teatr - gdzie można było naprawdę zobaczyć rzeczy niezmiernie ciekawe - powiedziała w Polskim Radiu 24 aktorka Ewa Dałkowska, przyjaciółka Emiliana Kamińskiego. Artystyczny dorobek artysty wspominali także m.in. Olaf Lubaszenko, Teresa Lipowska czy Laura Łącz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo KULTURA Emilian Kamiński aktor TEATR FILM śmierć odeszli 2022